FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - CSU CRAIOVA

FOTO Ca un leu în cușcă » Dan Petrescu, un singur moment de liniște în derby-ul cu CSU Craiova! Cum a fost surprins pe bancă

CFR a deschis scorul încă din minutul 2 al meciului cu CSU Craiova, dar antrenorul Dan Petrescu (54 de ani) nu a avut liniște. S-a agitat în stilul caracteristic, fiind și avertizat cu un cartonaș galben de „centralul” Radu Petrescu. +7   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 15 mai 2022 22:43 / Actualizat duminica, 15 mai 2022 23:12

• Dacă o învinge pe CS Universitatea Craiova, CFR Cluj câștigă al 5-lea titlu consecutiv în Liga 1.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 2 al disputei din Gruia, printr-un gol marcat din ofsaid de Boateng. Dan Petrescu a sărbătorit reținut, fiind surprins singur, departe de restul colaboratorilor, făcându-și semnul crucii.

Două faze milimetrice au decis titlul în Liga 1! CFR Cluj, gol din ofsaid la indigo după cel din Voluntari - FCSB
CFR CLUJ - CSU CRAIOVA 2-1

Dan Petrescu, de nestăvilit la CFR Cluj - CS Universitatea Craiova

Bucuria de la gol a fost singurul moment de liniște pentru antrenorul „feroviarilor”. În continuare a fost ca un leu în cușcă, fapt care poate fi remarcat din imaginile surprinse de fotoreporterul GSP Raed Krishan.

+3 FOTO

În finalul primei părți, Petrescu a primit și un cartonaș galben din partea „centralului” Radu Petrescu, din cauza unor proteste la o fază banală, un fault la mijlocul terenului.

VIDEO Bogdan Vătăjelu vrea să încurce CFR: „Vrem să câștigăm”

CFR pregătește o mutare spectaculoasă » Oferta, confirmată în direct: „Este adevărat! Acolo sunt prietenii mei”

Hermannstadt a promovat, dar rămâne fără unul dintre jucătorii de bază » MM Stoica: „Din sezonul viitor va fi la FCSB”