Alte știri din fotbal
Gazeta a intrat în vestiarul Craiovei: iată ce echipă pregătește Coelho pentru finala campionatului! + Surpriza din primul „11” și semnul de întrebare
0
Pușcaș explică de ce a ieșit după 38 de minute și dacă ratează barajul: „Înțepătură pe coapsă”
0
Cătălin Cîrjan: „În ultima etapă vom fi implicați în lupta la titlu, dar nu e treaba noastră”
0
„Sacrificați meciul cu U Cluj?” » Zeljko Kopic, întrebat direct despre jocul care ar putea decide campioana în Superliga
0
Știri din fotbal internațional
Echipa românilor din Ungaria, campioană în fața clubului cu buget de 10 ori mai mare: „Am răsturnat căruța, cum se zice!”
0
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
0
Revenire istorică în La Liga: au așteptat 14 ani!
0
Pep Guardiola, după al 20-lea trofeu la City: „Este o mașinărie!” + De ce nu sărbătorește Cupa
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
„Poate, într-o zi, Maia Sandu va deveni președinta României”, spune șeful ...
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
Nu vin Haaland sau Mbappe, însă cei care evoluează acum la Olympiakos, Dinamo Zagreb, Zenit St Petersburg, Slavia Praga ori Steaua Roșie ar veni dacă le-ai da salarii mai mari decât ce primesc în prezent. Cu genul acela de jucători calificarea în Champions League nu ar mai fi misiune imposibilă. O echipă nu se construiește peste noapte, până și Chelsea a început prin transferul unor jucători de nivelul lui Mutu până să îi aducă pe cei care câștigau Liga Campionilor. Banii rezolvă multe probleme, până la urmă în toată istoria fotbalului francezii au câștigat o singură Cupă a Campionilor, la fel că noi, iar acum la ei în Campionat evoluează Messi, Neymar sau Mbappe.
Atata vreme cat la fotbal ajung copii adusi de parinti si nu vin copii dornici de fotbal, nu vor exista fotbalisti pe viitor. Fotbalul era sportul care oferea sanse saracilor. Acum este inaccesibil. Si in fotbal ai nevoie de 22 de sportivi intr-o echipa (entitate participanta la competitie), nu unul ca in tenis. Cand gimanstica nu a mai foost o solutie de realizare a unor tinere, gimnastica s-a prabusit. Credeti voi ca africanii au conditii mai bune sau copii mai talentati? Au foarte multi copii cu foame de fotbal.
Ai dreptate.
Are perfecta dreptate Petrescu. Nu numai ca nu sunt bani pentru a aduce jucatori valoroși, dar cluburile noastre nici nu mai produc jucatori de valoare. Diferența de valoare între jucătorii din campionatul nostru și cei din fotbalul occidental este imensa. La copii și juniori e marea problema a prezentului și viitorului nostru in fotbal. Nici nu se investește, nici nu se lucrează competitiv, începând de la selecție, pregătire, promovare, afirmare.
si asta este o discutie. se spune ca dan penalty a dres si a facut dar el in ultimi 5 ani,jumatate nu -ia petrecut la kfr. cand ii de bine spune ca dan penalty este de 5 ani la kfr,cand este de rau,nu el a fost.
esti p**ost,*** sau ***? ori toate 3? eu am spus de ucl si europea league.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Aaa cand vad un meci din segunda división din Spania ma unge la suflet. Stau si ma gandesc ca oricare echipa din al doilea esalon din Spania poate sa castige campionatul in Romania
Hagi profet realist si Dan Petrescu il completeaza. Asta este adevarul . Eu traiesc in Spania si nu trebuie sa fii microbist ca sa vezi diferenta. Suntem in Romania cu mult inapoi
Mai smiorcăilă, cine te ține legat in Romania daca te plângi că n-ai bugete, alea-alea ? Pleacă nene, că și așa l-ai băgat pe Varga in fibrilație, a băgat degeaba 30 de meleoane, vorba vine, în fotbalul tau "spectacol", n-ai produs nimic, toate marile tale "realizări", toate "trofeele" tale sunt blaturi cu lumea politică și mafia locală din Koloszvar, că doar nu crede cineva că toți banii aia lipsa sunt dați numai de Varga ?! Realitatea este una singura: în afară de Romania unde ai avut tu atâtea sucesuri, în îmbârligătura asta de interese politice și cooperativa băștinoasă din fotbal, n-ai produs nici un rezultat notoriu pe unde te-ai perindat, pentru tine Anglia este doar o dorință scrisă-ntr-un CV! Probabil și anul asta o să "câștigi" titlul iar scena de la sfârșitul "victoriei" cu Farul, când Hagi venind, de fapt fugind spre tine, să te felicite numai de nu sărea in sus de bucurie c-a luat bătaie cu 3-0, m-a convins dacă mai aveam dubii!
Ba vor veni. Caci banutu i la putere. Pune i pe contract 10-15 milioane pe sezon si sa vezi cum apare. Jucator ce sa merite acele milioane. Zambind iti vine la noi. :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.