FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ 1-1

Dan Petrescu s-a enervat și a făcut acuze grave după FCSB - CFR 1-1: "Arbitrul se ținea de gât cu steliștii la pauză!"

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 februarie 2018 22:55

FCSB și CFR Cluj au terminat la egalitate, 1-1. Dan Petrescu, antrenorul celor de la CFR Cluj, a criticat dur maniera de arbitraj a lui Mircea Bîrsan și penalty-ul acordat pentru echipa roș-albastră în minutul 76.

"Suntem supărați. Steaua, care are o echipă foarte bună, nu a avut nicio ocazie.  Până la acel penalty, Steaua nu a avut nicio ocazie. Cred că Steaua nu va mai vorbi despre arbitraje, că văd că primește mai multe penalty-uri decât noi. 

Nu știu cum putea marca Steaua azi, dacă nu era penalty-ul. De multă vreme nu am mai văzut un asemenea arbitraj. La pauză, arbitrul se ținea de gât cu steliștii și vorbea cu ei. Dacă jucam la Cluj, nu primeam un așa penalty. Până la urmă, e un rezultat echitabil", a spus Dan Petrescu la TV Digi Sport. 

Citește și:
Gluma virală cu Shakira, după momentul din deschiderea Campionatului Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Gluma virală cu Shakira, după momentul din deschiderea Campionatului Mondial
„Ceremonia 360 de grade” aplicată în premieră la Mexic - Africa de Sud » Ideea lui Del Piero schimbă Mondialul
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Ceremonia 360 de grade” aplicată în premieră la Mexic - Africa de Sud » Ideea lui Del Piero schimbă Mondialul
42 de lei o apă minerală, berea e lux » Prețuri care te sperie la Mexic - Africa de Sud, primul meci al Mondialului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
42 de lei o apă minerală, berea e lux » Prețuri care te sperie la Mexic - Africa de Sud, primul meci al Mondialului
Becali și Șucu construiesc de zor » Imaginile surprinse astăzi lângă București: asta l-a convins pe Pancu să semneze!
Superliga
Becali și Șucu construiesc de zor » Imaginile surprinse astăzi lângă București: asta l-a convins pe Pancu să semneze!
INEDIT Petrom și MOL au ieftinit de două ori carburanții în aceeași zi. Benzina a coborât sub 9 lei/litru
Profit.ro
INEDIT Petrom și MOL au ieftinit de două ori carburanții în aceeași zi. Benzina a coborât sub 9 lei/litru
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Hegemonie absolută a unui miliardar! „Becali de Tijuana” are 23 de copii și a cumpărat tot fotbalul mexican: „Femeia este animalul meu preferat”

Impact MAJOR în Superliga! » FIFA a aprobat două noi reguli parcă făcute special pentru fotbalul românesc


Comentarii (91)
florar
florar  •  11 Februarie 2018, 00:12
Postat de haideusicfr pe 10 Februarie 2018, 23:44

Pana una alta CFR a avut meciul in mana si voi ati alergat dupa egalare. Arbitrul a sanctinonat aiurea faulturi impotriva CFR la dueluri aeriene unu al unu nu v-a dat nici un cartonas ,ati primit un 11 metri usor acordat ( meci de meci vi se intampla chestia asta -poate si arbitri ar merita un sut in fund aidoma lui Budescu.) Norocul vostru a fost ..Tucudean .Imobil ,ratangiu a facut altfel de joc de ceilalti cfr-isti. Sa va para bine ca ati luat un punct.CfR apierdut 2.

Faulturi sanctionate aiurea contra CFR? Te referi la coatele in gura de rosu? Mailat si Djocovici au gresit sportul.Barsan a fluierat mai multe falturi facute de raul Tanase decat fauturi pentru Tanase...Lui Culio i s- a permis orice...La faza golului Balaj al vostru spune ca trebuia fault la portar pentru ca Djocovici joaca in acelasi timp mana si mingea...

nebraska
nebraska  •  11 Februarie 2018, 07:15
Postat de Bulete Cristi pe 11 Februarie 2018, 01:09

Bai ***,dar de faultul la portar sj hentul din aceeasi faza la golul vostru,de ce nu mananci ***?de rosul pe care trebuia sa il ia Mailat,de ce nu mananci ***?..

Pleaca ba prostalaule, bulete:)))) De unde naiba iesiti mă?

nebraska
nebraska  •  10 Februarie 2018, 23:33
Postat de Remus Cirlan pe 10 Februarie 2018, 23:27

Dan Petrescu esti un mare nesimtit. La golul vostru a fost hent iar lovitura de la 11 m dictata in favoarea Stelei a fost mai clara decat talentul actoricesc de a simula a jucatorilor tai. Sa iti fie rusine!

Se vede ca esti carlan, atata minte ai.

Vezi toate comentariile (91)
Comentează