FOTBAL  »  Superliga  »  PLEACĂ PETRESCU DE LA UNIREA?

Dan Petrescu vrea să plece de la Unirea! CV-ul său a ajuns la Federaţia Scoţiană!

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 decembrie 2009 00:00

Antrenorul Unirii Urziceni, Dan Petrescu, pare să ia în serios promisiunea făcută la finalul jocului cu Gloria Bistriţa, atunci cînd a spus că sînt şanse mari să părăsească gruparea ialomiţeană în partea a doua a campionatului.

Petrescu se numără printre cei 20 de tehnicieni care şi-au înaintat CV-urile către federaţia scoţiană, care va lua o decizie pînă în Februarie, atunci cînd va avea loc tragerea la sorţi pentru preluminariile Euro 2012. Petrescu are cota 36 pentru a fi ales dintre numele vehiculate pînă în acest moment, în timp ce şansele cele mai mari îi revin managerului de la Dundee United, Craig Levein, care aduce un cîştig de numai 4.5 ori mai mare celui care pariază pe el.

Directorul executiv al Federaţiei Scoţiene, Gordon Smith, a confirmat faptul că forul pe care îl conduce lucrează intens în această perioadă pentru a-i găsi un înlocuitor lui George Burley, demis luna trecută din cauza rezultatelor nesatisfăcătoare.

"Am discutat pe mai multe teme în comitetul de conducere, în următoarele săptămîni vom şti exact ce ne dorim de la viitorul antrenor. Intenţia Federaţiei e să numească un manager pînă pe 7 februatie, cînd ne vom afla adversarii din viitoarele preliminarii", a spus Smith, citat de BBC:

Citește și:
Gigi Becali răstoarnă calculele hârtiei: „Ea va fi campioană anul ăsta”
Superliga
Gigi Becali răstoarnă calculele hârtiei: „Ea va fi campioană anul ăsta”
Soția internaționalului Spaniei a spus ce o ține în formă maximă: „Fetelor, 3 ore pe săptămână!”
Campionate
Soția internaționalului Spaniei a spus ce o ține în formă maximă: „Fetelor, 3 ore pe săptămână!”
„Adio, Vassaras!” » Arbitrul din Superliga și-a anunțat retragerea în plin sezon și preia un club din play-off!
Superliga
„Adio, Vassaras!” » Arbitrul din Superliga și-a anunțat retragerea în plin sezon și preia un club din play-off!
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
Fitness
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Profit.ro
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (7)
 •  04 Decembrie 2009, 12:17

ha,ha si daca nu va fi luat va spune ca n-a vrut el pt ca echipa scotiei este prea mica pt el...si ca el i-si doreste in prima liga engleza

 •  04 Decembrie 2009, 12:09

Sa se duca odata atata tot ameninta....nu te tine nimeni aici...sunt curios dak ar face si in champions league cum face la noi pe banca ce i-ar face arbitrul....dute cat vezi cu ochii

 •  04 Decembrie 2009, 12:04

www.r.i.c.h.p.t.c.com/index.php?ref=sosaking (fara puncte intre r.i.c.h.p.t.c.)inscrie`te si faci 1000$ in mai putzin de 3 luni.Inscrierea 10$, 1klick=1$.Eu zic ca merita,incearca si tu!!!

Vezi toate comentariile (7)
Comentează