Alte știri din fotbal
Haos total! Comitetul Executiv a blocat omologarea rezultatelor, după depunctarea neaplicată de FRF celor de la Ștefăneștii de Jos
0
Vin, în sfârșit, transferurile la Dinamo?! „Cred că sunt negocieri cu mulți jucători”
1
Compania Națională de Investiții explică de ce au fost sistate lucrările la Stadionul Dinamo: când va fi gata noua arenă din Ștefan cel Mare
0
Blocaj la FCSB: „MM nu propune jucători scumpi. Asta e cauza!”
6
Știri din fotbal internațional
Jamie Carragher sare la Tuchel, după pasul greșit al Angliei: „Va regreta decizia asta!”
0
Istvan Kovacs, delegare de lux la Mondial! Îl va arbitra pe Lionel Messi
4
„Blestemul voodoo a fost rupt” spune un șaman ghanez despre Harry Kane, după ratarea monumentală din Anglia - Ghana
1
Americanii au relaxat, parțial, restricțiile impuse naționalei Iranului
0
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Negocieri de urgență pentru formarea noului Guvern, după consultările de la ...
Libertatea
Stadiul la zi al marilor șantiere de cale ferată finanțate prin PNRR. Unele ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Subiectele la Matematică la Evaluarea Națională 2026. Ce a picat la a doua ...
Libertatea
corect domnule puric dar biserica are o dogma clara. crezi sau nu crezi. și dacă crezi atunci ai de urmărit niște scripte și legi. Becali are idoli și asta nu este bine. aroganta lui uneori sau ambițiile deșarte sau populismul lui îl trimit spre păcate capitale. mai bine baga banii și într-un partid cu romani de romani. așa nu va ramine lumea decit cu intențiile bune ale diavolului ca deh sunt și diavoli așa ziși păzitori. Dumnezeu sa ii ajute dar opulenta lui și felul cum se adresează uneori oamenilor pe care ii umilește mă face sa cred ca mai bine mă tirasc pe pămînt decit sa ii fi cerut vreun leu acestui individ. o sa vadă cineva pentru ca toate se plateesc. Eu ii doresc sa se schimbe sa fie așa cum trebuie sa fie un om căruia i-a scris norocul. atit.
Acum e momentul sa ne impartasesti parerea ta despre meme stoica. Nu te sfii, curaj :))
Țin minte că am dat un like anul trecut unei postări în care depănai amintiri din copilăria ta 'vișinie'. Așa am ajuns să rețin că ești rapidist. Dacă vorbim despre huliganism, el nu e niciun simbol. E o realitate a lumii în care trăim. Ea nu se împarte nici în 2, nici în 3. Deci nu putem vorbi de lumea a 3-a. Huliganismul e omniprezent în acea lume unică - pe care o împărțim cu toții. Scoatem afară huliganii de pe stadioane. Dispar ei? Nu. Unde se duc? Se întorc printre noi, îi vedem zilnic, îi copiem, ne transformăm ușor - ușor în ei. Ne înghit încet-încet , prin fuziune. Ca Farul - care a ales să ne înghită Viitorul. Iar viitorul, oricât am încerca să închidem ochii, îi include și pe ei. Și îi aduce mai aproape. Huliganii și ultrașii din peluze... sunt ca perlele de la FCSB. Luați individual, nu-s așa răi. Sunt răi doar când lucrează în echipă.
Daca as fura 50 de milioane de la stat as face si eu gesturi caritabile de 1 milion.
Așa cum promisesem, revin cu completări. Sigur că Rapidul tău e adevărat. Toate sunt "adevărate"... din simplul motiv că toate echipele alea există. Fiecare cu numele ei. Dacă Rapid se numește Rapid... e logic că e Rapid, despre ce mama lu' Sefer vorbim aici?! Probabil te refereai la 'continuatoare' când ziceai 'adevărate'... deși în cazul Craiovei - "aia de o știm cu toții"... n-ai fost suficient de clar. L-ai confundat pe Mititelu cu Rotaru - al cărui Csu s-a înființat acum 10 ani direct în Liga a II-a, beneficiind de un culoar politic favorabil. Nu e continuatoarea nimănui. E adevărata CSU Craiova. Despre echipa mea nu discut, că devin subiectiv. Farul de acum e continuatoarea Viitorului, de la vechea echipă fanion a Constanței ea preluând doar numele. E Farul și e adevărată. Dinamo sunt 3 - toate adevărate. Marca e la echipa din L4, continuatoarea echipei cu 18 titluri activând în L2 cu un nume închiriat de la Badea. Cât despre FCSB și Steaua - ambele sunt adevărate. Continuatoarea dpdv sportiv a campioanei de la Sevilla se numește FCSB - dar nu e Steaua - pentru că o altă echipă - la fel de adevărată - s-a reactivat în 2017 fix sub acel nume. Știința părinților mei nu mai există, deci nu e adevărată. E doar o amintire a cărui nume ne face să ne încăierăm pe forumuri și pe stadioane.
Puric este din ce in ce mai penibil !
Nici suporter nu ma pot numi ci doar un urmaritor al acestui sport, iar ca loc nu sunt din Craiova ci din Bucuresti, in trecut(copilarie) aveam afinitate pt Rapid. Huliganismul trebuie scos din fotbal, huliganismul este un simbol al lumii a treia si un semn al needucarii...ce negocieri? Acel om trebuie interzis pe stadionae impreuna cu toti afiliatii lui cel putin 3 ani, ba chiar 10 pana mai trece rebeliunea specifica tinerilor. Suporterii nu au ce cauta sa ceara bani ci sa dea bani sa sustina afacerea...dar inteleg ce spui
Cum adică "FCU unde este Rotaru"? FCU suntem noi. Rotaru e cu CSU. Prietene, sunt cu Gogoașă acum... la negocieri cu mititelu. Revin la noapte cu detalii, discutăm atunci dacă vrei, deși nu văd de ce ai dori să intri în polemici cu un peluzar care-l șantajează pe Mititelu și scrie bălării pe forum, tu fiind un user/suporter/ cetățean model.
Sincer, cu toate ca nu urmaresc ca in trecut, pt mine: FCU unde este Rotaru e Craiova aia de o stim cu totii, FCSB e Steaua, Dinamo din liga a 2-a e cea adevarata nu clona de a aparut peste noapte prin liga a 4-a, Rapidu din Liga 1 e clar adevarata nu chestia aia AFC de a aparut de prin buruieni, Farul e ok caci e fuziune....pt o mana de oameni care sustin niste interese ciudate se pun la indoiala niste lucruri simple ca lumina, mai ales in cazul Rapidului, lui Dinamo si FCSB-ului
Pentru cei usor de manat ca domnul "1cesare " numele de Tolstoy, Solzhenitsyn sau Tchaikovsky sunt doar tipuri de vodca.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.