FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Vestea zilei la FCSB, în cel mai delicat moment: „A revenit la antrenamente”

Daniel Graovac (stânga). FOTO: Imago Images
Daniel Graovac (stânga). FOTO: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 23 octombrie 2025 11:24 / Actualizat joi, 23 octombrie 2025 13:40

Veste cât se poate de bună pentru campioana FCSB. Fundașul central Daniel Graovac (32 de ani) s-a recuperat după accidentarea pe care a suferit-o la meciul cu Oțelul Galați, din etapa 11. Anunțul a fost făcut de Mihai Stoica (60 de ani), președintele Consiliului de Administrație.

Revenirea bosniacului vine în contextul în care FCSB se confruntă cu o adevărată criză la nivelul fundașilor centrali.

Vlad Chiricheș (35 de ani) e ușor accidentat și e oricum trecut pe „linie moartă” de patron, iar Mihai Popescu (32 de ani) a suferit o accidentare gravă la echipa națională și nu va mai juca în acest sezon.

Daniel Graovac, apt de joc la FCSB, însă nu pentru 90 de minute

Daniel Graovac se afla pe lista indisponibililor și momentan nu poate evolua un meci întreg, însă în viitorul apropiat va putea deveni o soluție de 90 de minute pentru antrenorul Elias Charalambous.

Graovac nu e de 90 de minute, dar a revenit la antrenamente şi le face integral", a spus Mihai Stoica, potrivit primasport.ro.

La ultimul meci de campionat, eșecul umilitor de pe terenul nou-promovatei Metaloglobus, Siyabonga Ngezana și Baba Alhassan au fost fundașii centrali utilizați de antrenorul cipriot. Cel din urmă este mijlocaș central la bază.

Transferat de la CFR Cluj la începutul sezonului, Graovac a jucat 11 meciuri pentru FCSB în acest sezon, perioadă în care a înscris un gol. E cotat de site-ul de specialitate Transfermarkt la 500.000 de euro. E campion al României cu CFR Cluj în sezonul 2021-2022.

Dinamo Zagreb, Novi Grad, Zrinjski, Mouscron, Zeljeznicar, Vojvodina, Astra, CFR Cluj, Kasimpasa și Manisa sunt cluburile pentru care a evoluat Graovac de-a lungul carierei.

FCSB se află pe locul 12 în Superliga, cu 13 puncte după 13 etape, la 6 de Oțelul Galați, ocupanta ultimului loc de play-off.

Clasamentul la zi din Superliga

Citește și:
Singurele cuvinte rostite de Mihai Rotaru, după titlul cucerit de Universitatea Craiova
Superliga
Singurele cuvinte rostite de Mihai Rotaru, după titlul cucerit de Universitatea Craiova
Campion în premieră, Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Craiova: „Cu siguranță”
Superliga
Campion în premieră, Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Craiova: „Cu siguranță”
Imagini EPICE de la petrecerea de titlu a Universității Craiova!
Superliga
Imagini EPICE de la petrecerea de titlu a Universității Craiova!
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Superliga
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (2)
_Van_Basten__
_Van_Basten__  •  23 Octombrie 2025, 15:35

"In cel mai delicat moment..."?! Trec prin parioada aia dificila din luna?!

Ronnie_Radke
Ronnie_Radke  •  23 Octombrie 2025, 15:14

Am vazut ca aseara a revenit si intubatul cu steaua din liga 1 :)))))))))))))) Bah te cauta aia de la ATI cica ai fugit cu tubul de oxigen !! Du bah ala inapoi ca nu merge sa faci sifon cu el :))))

Vezi toate comentariile (2)
Comentează