FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

FOTO Accidentarea lui Olaru a provocat haos la FCSB » Coman și Șut au uitat de meci, iar CFR Cluj a fost la un pas de gol

Accidentarea și înlocuirea lui Darius Olaru, în finalul primei reprize din CFR Cluj - FCSB, a provocat haos în tabăra oaspeților. Clujenii n-au profitat, iar scorul a rămas 1-1. +7   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 10 decembrie 2023 21:28 / Actualizat duminica, 10 decembrie 2023 22:00

În minutul 42, Darius Olaru s-a lovit într-o contră cu Bel Durel Avounou. Mijlocașul celor de la FCSB încerca să retrimită mingea în careul lui CFR Cluj.

Darius Olaru, accidentat în CFR Cluj - FCSB

+3 FOTO

Contactul nu a părut unul dur, dar Olaru a rămas pe gazon și a cerut intervenția echipei medicale.

Darius a fost scos pe brațe de doctorii celor de la FCSB. Nu putea să pună piciorul stâng în gazon, dar nu era clară zona în care resimțea durerea.

Au trecut aproape 3 minute până la momentul schimbării. Mihai Lixandru a intrat în locul lui.

Haos după înlocuirea lui Darius Olaru

Olaru nu a apucat să lase banderola colegilor. Sebastian Colțescu a transmis că meciul nu poate continua în aceste condiții.

Coman a mers la margine să preia banderola, dar nu a păstrat-o. L-a chemat pe Adrian Șut pentru a i-o pune pe braț.

Închizătorul oaspeților a ieșit din sistem, și-a lăsat zona descoperită și a avut noroc cu Ngezana, care a blocat pasa care l-ar fi lăsat pe Otele singur cu Târnovanu.

Gigi Becali, găsit vinovat în «cazul Compagno»: „Chiar vrei să nu mai vorbesc deloc cu patronul?”
FCSB
Îl transferă Becali pe „noul Lixandru”? » „Mi s-a părut bun. Ce? Te-ar mira?”
FCSB

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”