Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
A devenit „victimă” în cantonamentul Croației la Mondial » Concediat din cauza vinului!
0
5 motive pentru care Cupa Mondială este atât de controversată
0
Leo Messi răsuflă ușurat înainte de Mondial: „Trebuia să scap de temeri”
0
Răsturnare! Barcelona a luat decizia finală în privința lui Marcus Rashford
0
Lifestyle
Tacos, condimente și... „grăsuțe” umplute cu șorici crocant » „Street food” altfel în Ciudad de Mexico
0
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
1
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Kim Jong-un și Xi Jinping, cu stropitori de aur în mână: Imagini de la ...
Libertatea
Ce spun românii despre sistemul care împiedică șoferii băuți să pornească ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Comandanții Armatei Române le cer judecătorilor o protecție suplimentară a ...
Libertatea
"Pentru că poate singurul lucru bun al nebuniei din perioada comunistă a fost să nască un asemenea meci în care atunci se juca fotbal adevărat pe teren, iar acum se joacă doar în loje" DAN NEGRU Aşa este. Frumos spus. Puştanii care postează sunt de înţeles într-un fel. Ei nu au văzut şi simţit asta. Au apărut ultraşi şi de o parte şi de alta, dar nu vor înţelege niciodată acest lucru. Întodeauna la înjurături şi la lene am fost primii, mai mult parcă du
deci,eternul derbi comunist..mai tampiteilor,chiar credeti ca istoria Romaniei se rezuma doar la perioada comunista?????ziarist de ra hat...usurel,dar sigur se schimba lucrurile,chiar nu simtiti...inseamna ca sunteti do bitoci..
19 ani de cand nu mai e comunismul ? :)))))))))))))) da tatuca iliescu & co ce sunt ? liberali pur-sange ?
o intrebare ptr tampitei...mare descoperire,de ce d+s =eternul derbi...simplu mititeilor,oare nu pricepeti..incurand nu va mai fi...se schimba greu societatea romaneasca, dar se schimba.
ba da de nu ati luat-o razna cu perioada comunista! au trecut aproape 19 ani de cand nu mai exista comunismul, si voi tot despre asta va aduceti aminte! ce slbz vorbiti de timisoara, de cluj, de uta, de mai stiu ce echipa penibila! dupa '89 cand nu au mai existat comunistii vostri doar steaua si rapid au reusit sa mai faca performante in europa si asta in 05-06 restul echipelor doar s-au bucurat de roadele muncii celor 2 echipe, si asta faceti si acum! pierdeti pct si stricati coeficienti. atat!
Pentru ca ati unflat voi nu este nici un derby;un meci de cacat!!!!!!!
cred ca voi ziaristii sunteti subiectivi.majoritatea dintre voi care scrieti fiind din bucuresti este normal sa tineti cu una dintre cele doua echipe si prin natura meseriei voastre sa faceti o reclama desantata acestui meci pe care eu l-as numi DERBIUL RUSINII tinind cont de ce au facut aceste echipe pe timpul comunistilor.in plus articolul este slabut facut.era mai interesant daca cereati parerea si altor oameni din fenomen:florin calinescu,adrian mititelu,marian iancu,jakie ionescu....dar ...
Poli Timisoara - UTA??? cand timisoara o sa promoveze din Liga 4 in Liga I..si cand UTA o sa promoveze din liga 2 in Liga I. Asta mai e un derby??? Pai atunci si Petrolul - Arges e tot un derby, Craiova - Pandurii, U.Cluj - CFR Cluj si exemplele pot continua la nesfarsit.
a sustine echipe ca dinamo sau steaua e echivalent cu a sustine ca limba romana este de fapt limba moldoveneasca!
pt romanii adevarati! atunci cand vorbiti cu un stelist sau dinamovist intai de toate aduceti-i, cu respect, aminte ca sustine un produs anti romanesc, sovietic, cu o istorie ce se identifica cu distrugerea spiritului romanesc.dupa putem discuta de cupe europene liberec sau saint patrick, cupa campionilor
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.