FOTBAL  »  Superliga  »  PÎRVULESCU S-A ACCIDENTAT GRAV ÎN MECIUL CU PANDURII

Deaconu nu l-a lăsat pe Pîrvulescu să intre în salvare alături de fiul său. Horoba: "E de condamnat arbitrul!"

Deaconu nu l-a lăsat pe Pîrvulescu intre în salvare alături de băiatul său

Articol de GSP - Publicat luni, 17 octombrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 17 octombrie 2011 19:36

Paul Pîrvulescu s-a accidentat grav în minutul 20 al partidei dintre Pandurii şi Gaz Metan Mediaş, dar arbitrul Alexandru Deaconu a lăsat jocul să continue mai bine de un minut, în loc să-l oprească imediat pentru ca jucătorul să primească îngrijiri medicale.

"Paul a rămas întins pe teren după ce s-a lovit cu capul de genunchiul unui adversar şi a fost nevoie de intervenţia medicilor. După aceea a fost transportat cu ambulanţa la spital, acolo unde şi-a revenit într-un final. În aceste moment este lucid, vorbeşte şi semnele sînt bune.

E de condamnat pasivitatea arbitrului, cînd un jucător stă nemiscat pe gazon. Deaconu nu l-a lăsat pe tatăl lui Pîrvulescu (n.r. Eugen Pîrvulescu este preşedinte la Pandurii) sa vadă ce are copilul său. În primul rînd sîntem oameni! L-a oprit să vadă ce are, inclusiv la salvare", a declarat directorul general al Gazului din Mediaş, Ioan Horoba, la Fanatik show, pe DigiSport.