Alte știri din fotbal
Surse autorizate de la Universitar: „Situația lui Mircea Lucescu este gravă” » Doctorii, sceptici că mai poate sta pe bancă
0
Noul Edjouma: FCSB a anunțat oficial transferul lui Joao Paulo
0
„Unicul Căpitan” nu a fost uitat » Mesaje emoționante în ziua în care Cătălin Hîldan ar fi împlinit 50 de ani
0
Yanis la Rapid? „A venit oferta, dar suma este prea mică” vs „Nu ne interesează jucătorul”
0
Știri din fotbal internațional
Infantino, desființat de oficialii ucraineni: „Un degenerat moral! Un iresponsabil!”
0
Mikel Arteta răspunde criticilor: „Se spune că Arsenal este cea mai spectaculoasă echipă din Europa”
0
Scandalul „Upamecano” ia proporții! » Un fost internațional o pune la colț pe Bayern: „Sunt doar pasageri! O rușine!”
0
Puțini știu asta! Jefte Betancor, „călăul” lui Real Madrid, a luat o pauză de la fotbal: „Am lucrat ca electrician”
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Bogdan Cozma, coordonator de programe Black Sea Trust: „România nu poate ...
Libertatea
Banii primiți de România din SAFE vor ajunge în Franța și Germania: „Din ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Putin ar putea trimite sute de mii de foști soldați ruși în Europa ca să ...
Libertatea
:)))))))))))) Perfect!
este corect. mai rar, dar sunt cazuri cand mari fotbalisti au fost si mai mari antrenori. sau cel putin de aceeasi valoare, in cele 2 calitati oficiale diferite. de pilda, Kaiser Franz, campion mondial si ca... si ca... sau, rivalul lui de altadata, Johan.. sau mai nou, Signore Carlo.
dupa cum spuneam inca de ieri seara, deja se stabilise antrenorul. erau inutle speculatiile adiacente, se si specificase intr-un comunicat : va fi cineva din club. asa ca, iata, Danciugol va fi antrenor la Dinamo, pana la iarna. de fapt, nu va antrena de unul singur, va fi sprijinit de domnul Cornel Dinu, cu care se afla in excelente relatii, de multa vreme. e drept, mai sunt doar 3 meciuri, chiar nu mai prezinta relevanta daca se castiga toate sau se pierd toate. este greu sa remediezi nenorocirile lasate in urma si vraistea de echipa creata atat de stramb, dupa chipul si asemanearea Capului de Pod de Ciment, recent debarcat de pe portavion, pe motiv de rau de .. mare.
Bai macaranero diliu, tu compari caracterul de om integru si familist al lui Danciulescu cu panarama aia de om care isi juca toti banii la cazinou si apoi se imprumuta de la colegi in cantonament ca sa isi plateasca factura la telefon? Vrei sa iti umplu 3 pagini cu tampeniile facute de Niculescu?
pai uite inca un motiv pentru care Danciulescu nu ar fi trebuit sa accepte postul chiar si de interimar. si Niculescu este dinamovist, dar nu de nèbùn tot refuza sa vina antrenor la dinamo. Niculescu a preferat sa inceapa de jos, si asta o sa ii prinda bine in cariera de antrenor. acelasi lucru ar trebui sa faca si Danciulescu daca vrea sa imbratiseze cariera de antrenor. sa numai zic de galca,,,,
Primul meci este la Gaz Medias, acolo se leaga a 3a infrangere consecutiva. Daca Gino Iorgulescu se tine tare si nu cedeaza santajului lui Gelu Eftimie cu dosarele din arhiva securitatii si nu va ceda sub presiune sa revina la formatul cu 18 echipe, RUSINEA ROMANIEI are sanse reale sa retrogradeze. Noteaza sa nu uiti, infrangeri pe linie in urmatoarele partide Gaz Medias, Petrolul si Astra.
E riscant ce face dinamo in situatia in care e,cu un asemenea lot eu cred ca Stoican a facut chiar performanta ,mi se pare o mare greseala ,ce trebuia sa faca Stoican cu dinamo sa o duca in primele 3 cu cativa jucatori talentati.. e o mare prostie sa dai afara un jucator care are cva experienta pt un experiment numit Danciulescu,bun un super jucator dar asta nu inseamna ca poate fi un bun antrenor si exemplu cel mai bun este Hagi .
gata diliule, ai revenit la matca, te-ai saturat cat maro ai mancat de pe celelalte conturi ? pardon, stai ca tu nu te saturi niciodata..:)
cred ca mai degraba a fost constrans sa accepte postul. altfel ar fi riscat sa fie dat afara. este sinucidere curata sa accepti postul inainte unor meciuri cu Astra si Petrolul. accepti doar in cazul in care nu ai avea nimic de pierdut. iar genul de antrenori care nu au nimic de pierdut sunt Talnar si Rada.
Inca o bila alba pt Danciulescu, un om respectat de toata lumea, care nu fuge de raspundere si isi asuma riscuri enorme . O mare personalitate sportiva, un jucator de legenda, un marcator inascut, jucatorul cu cele mai multe apariții in eternul derbi, 35 de partide. 13 goluri.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.