FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - UTA

VIDEO + FOTO Penalty destul de ușor acordat în Farul - UTA » Alibec a scos maximum dintr-o fază la limită

Denis Alibec (31 de ani) a obținut ușor un penalty în minutul 17 al meciului Farul - UTA, la scorul de 0-0. Tot el a executat lovitura de pedeaspă rezultată.  / FOTO: Captură @orange sport
Denis Alibec (31 de ani) a obținut ușor un penalty în minutul 17 al meciului Farul - UTA, la scorul de 0-0. Tot el a executat lovitura de pedeaspă rezultată. / FOTO: Captură @orange sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 octombrie 2022 19:22 / Actualizat duminica, 02 octombrie 2022 19:34

Denis Alibec (31 de ani) a obținut destul de ușor un penalty în minutul 17 al meciului Farul - UTA, la scorul de 0-0. Tot el a executat și transformat lovitura de pedeaspă rezultată.

Farul a găsit cu greu drumul spre poarta arădenilor în primul sfert de oră al partidei de la Ovidiu. Meciul a fost deblocat de o fază în care Denis Alibec a scos maximum posibil.

Un fost fotbalist al lui Galatasaray contestă moștenirea lui Gică Hagi: „Am fost mai bun decât el la toate capitolele!”
Galatasaray

Penalty ușor acordat în Farul - UTA

În minutul 17, atacantul constănțenilor a câștigat prim-planul în duelul cu Idriz Batha în interiorul careului advers. Intrase într-un unghi mort, aproape de tușă, a simțit o mână pe spate și a căzut.

Reluările arată că nu a existat nicio altă atingere la nivelul picioarelor.

Marian Barbu și Adrian Vornicu, cei doi oficiali din camera VAR, nu au intervenit, mergând pe mâna „centralului” Horia Mladinovici, care dictase penalty. Arbitrul are acoperire, deși pe reluările fazelor se vede că e la aproximativ 10 metri de fază, iar privirea îi este obturată de un fundaș arădean aflat pe traiectorie.

VIDEO cu penalty-ul din Farul - UTA

Hagi l-a cerut pe Larie

Lovitura de la 11 metri a fost executată tot de Alibec, deși Gică Hagi a fost surprins strigând către căpitanul Farului să își asume execuția: „Larie, du-te! Du-te!”

„Șampania” din jocul Craiovei a fost mai degrabă un „sifon” » Cifrele InStat nu îi dau dreptate lui Rădoi!

EXCLUSIV Adrian Mititelu i-a stabilit soarta lui Marius Croitoru! Ce se întâmplă la FCU Craiova