FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - DINAMO 0-1

Dinamo a cîştigat fără să impresioneze! Un jucător al "cîinilor" a luat nota 4 în meciul cu ACS Poli

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 noiembrie 2015 10:05

Dinamo s-a impus cu greu ieri, 1-0, pe terenul celor de la ACS Poli Timișoara.

Jocul a fost unul modest, cu puține faze de poartă, fiind îngreunat și de vizibilitatea redusă. Chiar dacă au cîștigat, jucătorii lui MIrcea Rednic nu au impresionat și doar greșeala lui Kirschstein a făcut ca Dinamo să plece cu cele trei puncte.

Cel mai slab jucător al "cîinilor" a fost Andrei Marc, primind nota 4 din parte Gazetei Sporturilor. Fundașul a pierdut multe dueluri cu adversarii și văzut cartonașul galben, ratînd astfel meciul cu Steaua.

Cel mai bun jucător al lui Dinamo a fost marcatorul singurului gol, Marcel Essombe, care a primit nota 7.  Restul alb-roșilor au jucat mediocru, primind note de 5 și 6. 

Cea mai mică notă, 2, a primit-o portarul celor de la ACS Poli, Sascha Kirschstein, care a gafat la golul dinamoviștilor.

692860 acs poli dinamo 0 1

Citește și:
Gata în 16 minute! Csikszereda, semipreparatul servit de FCSB » Prima victorie roș-albastră la Miercurea Ciuc
Superliga
Gata în 16 minute! Csikszereda, semipreparatul servit de FCSB » Prima victorie roș-albastră la Miercurea Ciuc
Eurogol: „Underii” lui FCSB au construit „racheta”! Eduard Pap n-a avut vreo șansă
Superliga
Eurogol: „Underii” lui FCSB au construit „racheta”! Eduard Pap n-a avut vreo șansă
Transferul lui Andrei Borza i-a supărat pe fanii lui FC Porto » „Este mare greșeală!”
Campionate
Transferul lui Andrei Borza i-a supărat pe fanii lui FC Porto » „Este mare greșeală!”
Primul gest scandalos, după ce s-a permis berea pe stadioane! Ce a pățit huliganul care l-a lovit pe Anzor
Superliga
Primul gest scandalos, după ce s-a permis berea pe stadioane! Ce a pățit huliganul care l-a lovit pe Anzor
ANAF începe să emită decizii de impunere persoanelor cu venituri din 2021, dar care nu au depus Declarația Unică sau nu au declarat toate veniturile
Profit.ro
ANAF începe să emită decizii de impunere persoanelor cu venituri din 2021, dar care nu au depus Declarația Unică sau nu au declarat toate veniturile
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Noua sală ultramodernă a României va fi inaugurată săptămâna viitoare » Nimeni nu va ghici primul meci care va fi găzduit acolo

Celebrul luptător face dezvăluiri tulburătoare: „Mi-am făcut de râs familia! Nu vreau să ajung ca tatăl meu, băutura i-a distrus viața”


Comentarii (17)
calinescu_
calinescu_  •  08 Noiembrie 2015, 11:04

DINAMO NU A JUCAT NIMIC, A CASTIGAT 3 PUNCTE SI STRAMBU CONTINUA .....!!!! INDIVIDUL ASTA A BULVERSAT ECHIPA IAR JUCATORII SUNT DEBUSOLATI ....!!!! CU ASEMENEA ANTRENOR O SA FIM UMILITI SI DE FCSB SI NU PRINDEM PLAY OFFUL .....!!!! SE LAUDA CA A JUCAT CU VOINOVICI IN SPATELE VARFULUI SI CA L-A TRECUT INCHIZATOR PE PALICI ......!!!! SAU ARE VREO STRATEGIE ASCUNDA PENTRU COMISIOANE SAU E CHIAR SENNIL ....!!!!!! PALICI SARACU STIE CEVA FOTBAL INSA IL SUFLA VANTUL , CU SA JOCI CU EL LA INCHIDERE????????????????????? VOINOVICI NU ARE TEHNICA NECESARA A JUCA IN SPATELE VARFULUI , EL ARE FORTA SI DETERMINARE , EXAT CE TREBUIE LA INCHIDERE ....!!!! SA LASI INCHIDEREA PE ANTON E SINUCIDERE CURATA ....!!! PROBABIL O SA-I MAI RELANSAM O DATA PE FCSB-ISTI , NU SE STIE DACA PE MATERIAL SAU NU SI CINE ADUNA BANII ....!!!!!!!

samertx
samertx  •  08 Noiembrie 2015, 19:00
Postat de khal_37 pe 08 Noiembrie 2015, 18:11

Tudor este dimnamovist de cand lumea asa ca ***. Sa vedem dupa derby daca o sa fiti la fel de glumeti.

Ni, mă, treci pe potecă că te biciui! :)) Văzătorule! Adnotistule! :)) Golaș în pene! :))

khal_37
khal_37  •  08 Noiembrie 2015, 18:13

Un alt blat pordinar, jucatorii fcdb-isti pe care i-ati notat cu 5 si 6 au fost inexistenti pe teren! Meritau un umil 3 maxim! Restul parca era ***!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (17)
Comentează