FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

VIDEO + FOTO „Fug jucătorii de Dinamo?” » Răspunsul dat pe aeroport de titularul „câinilor”, la plecarea în Antalya

Articol de , , - Publicat miercuri, 03 ianuarie 2024 13:03 / Actualizat miercuri, 03 ianuarie 2024 21:27

Dinamo a plecat azi spre cantonamentul din Antalya. Pe aeroportul Otopeni, fundașul stânga Costin Amzăr (20 de ani) a vorbit despre ce urmează pentru „câini”.

  • GSP are 4 reporteri în Antalya: Eduard Apostol, Remus Dinu, Cristian Preda și Ionuț Iordache vor fi prezenți pe toată durata cantonamentelor echipelor din Liga 1

Antrenorul croat Zeljko Kopic (45 de ani) a convocat 22 de jucători pentru stagiul de pregătire din Turcia, după ce a renunțat la Cătălin Țîră, Filip Dujmovic, Iulian Roșu, Deniz Giafer și Ioan Borcea.

FOTO. Dinamo a plecat în cantonament în Turcia

+4 FOTO

Dinamo se află pe locul 15, direct retrogradabil, însă elevii lui Kopic încă speră la salvarea directă. Iar Amzăr le transmite jucătorilor doriți de Dinamo în această vară că nu ar trebuie să refuze să joace pentru „câini”.

„Am prins puțin încredere după ultimele meciuri. Plecăm optimiști în cantonament. Ne așteaptă o perioadă grea. Vedem ce va fi după ce ne întoarce în cantonament. Ne așteptăm la ce e mai greu, dar putem să ducem. Asta e perioada. Vedem ce vom face.

VIDEO. Costin Amzăr, la plecarea în cantonament: „Nu cred că jucătorii fug de noi. E bine la Dinamo”

Dinamo în noul an? Va arăta din ce în ce mai bine. Am pierdut multe puncte de-a lungul campionatului, dar acum se schimbă anul. Să sperăm că în bine. Nu e presiune. Trebuie să luăm fiecare meci în parte și să dăm ce e mai bun. Nu vreau să vorbesc despre retrogradare. Vom lua fiecare meci în parte. Îmi doresc să ne clasăm cât mai sus.

Transferuri? Habar nu am. Nu vreau să mă bag în asta. Nu ține de asta. Cine vine e așteptat cu brațele deschise. Eu nu știu nimic. Nu cred că jucătorii fug de Dinamo. E un club mare și nu au de ce să fugă, chiar dacă suntem mai jos în clasament. Ne vom reveni. E bine la Dinamo”, a declarat Amzăr.

Lotul lui Dinamo pentru cantonamentul din Antalya

  • Portari: Adnan Golubovic, Răzvan Began
  • Fundași: Gabriel De Moura, David Irimia, Cristi Costin, Răzvan Patriche, Lucas Alves, Quentin Bena, Ricardo Grigore, Josue Homawoo, Costin Amzăr
  • Mijlocași: Gorka Larrucea, Neluț Roșu, Daniel Iglesias, Christian Ilic, Alexandru Irimia, Ahmed Bani, Dennis Politic
  • Atacanți: Lamine Ghezali, Antonio Bordușanu, Goncalo Gregorio, Hakim Abdallah

VIDEO Dinamo a plecat azi spre Turcia

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Cum m-a impresionat Zeljko Kopic
editorial
Cum m-a impresionat Zeljko Kopic
Toți o refuză pe Dinamo » A preferat să meargă în liga a 2-a, decât să semneze cu „câinii”
DINAMO
Toți o refuză pe Dinamo » A preferat să meargă în liga a 2-a, decât să semneze cu „câinii”
Citește și:
Gigi Becali o acuză frontal pe Dinamo: „Dacă spui asta, ne iei de idioți! Nu mai am încredere în Nicolescu”
Superliga
Gigi Becali o acuză frontal pe Dinamo: „Dacă spui asta, ne iei de idioți! Nu mai am încredere în Nicolescu”
„Ăsta e pronosticul meu!” » Pățit cu Sepsi, Dioszegi face dezvăluiri-șoc din noaptea retrogradării și numește prima echipă care va pica din Superliga: „Enigma e alta”
Liga 2
„Ăsta e pronosticul meu!” » Pățit cu Sepsi, Dioszegi face dezvăluiri-șoc din noaptea retrogradării și numește prima echipă care va pica din Superliga: „Enigma e alta”
Gigi Becali anunță că plătește 900.000 de euro pentru a-i obține semnătura: „Gata, e rezolvată treaba”
Superliga
Gigi Becali anunță că plătește 900.000 de euro pentru a-i obține semnătura: „Gata, e rezolvată treaba”
3 transferuri aliniate la Dinamo » A mai rămas doar prezentarea oficială
Superliga
3 transferuri aliniate la Dinamo » A mai rămas doar prezentarea oficială
Măsură dură luată de Bolojan chiar acum: Taie peste 6.000 posturi de consilieri personali
Profit.ro
Măsură dură luată de Bolojan chiar acum: Taie peste 6.000 posturi de consilieri personali
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cosmin Olăroiu, investiție de milioane de euro într-un proiect major din București

Cuplul viral din sport s-a despărțit după o săptămână de relație intensă


Comentarii (12)
moshu_cu_ruc.sacul
moshu_cu_ruc.sacul  •  07 Ianuarie 2024, 05:20

Costin Amzăr: „Nu cred că jucătorii fug de noi. E bine la Dinamo” ... Iată și prima glumă bună din 2024! Ba nu, a doua, că prima e tot aia cu „FCSB e Steaua.

mirstelistu
mirstelistu  •  04 Ianuarie 2024, 11:04

De ce fug??? Nu fug doar ca nu vor sa fie tepuiti cum se pare ca s-a obisnuit in ultimii 10 ani la aceasta echipa, amu amzar asta ce sa zica ca doar de acolo isi ia banii

istet10
istet10  •  03 Ianuarie 2024, 23:54
Postat de creeperno534 pe 03 Ianuarie 2024, 22:49

De ce sa fuga de unul dintre putinele cluburi in Superliga fara restante salariale? A si zis Amzar ca e bine la Dinamo

Pentru ca retrogradeaza, si da rau in CV.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează