FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 1-1

Eroul lui CFR Cluj o laudă pe Dinamo: „Mai bine un punct decât nimic”

Articol de - Publicat luni, 09 octombrie 2023 08:18 / Actualizat luni, 09 octombrie 2023 10:45

Atacantul Daniel Bîrligea a vorbit despre remiza, 1-1, dintre Dinamo și CFR Cluj.

Jucătorul de 23 de ani a salvat trupa lui Andrea Mandorlini de la înfrângere, marcând golul egalizator în minutul 58, după ce Dinamo a deschis scorul în minutul 10, prin Abdallah.

11 detalii care nu s-au văzut la TV în meciul dedicat memoriei lui Cătălin Hîldan » Fotbalistul cu VW Polo + rapidist vechi, cu fularul lui Dinamo la gât
Dinamo - CFR Cluj 1-1

După meci, internaționalul român a lăudat jocul lui Dinamo și a spus că este mulțumit cu punctul obținut

Ce a spus Daniel Bîrligea după ce a salvat-o pe Dinamo cu CFR Cluj

„Am avut o primă repriză mai dificilă. Nu ne-am organizat bine, dar în a doua am vorbit cu antrenorul și am intrat mai bine.

Am avut multe ocazii, dar nu am reuşit să băgăm mingea în poartă. Portarul a avut intervenții foarte bune. Voiam cele trei puncte, să avem mintea mai liniştită, dar mai bine un punct decât nimic.

Ei au jucat foarte bine în prima repriză, au fost organizaţi. În a doua au obosit un pic. E bine că noi ne-am trezit după pauză”, a declarat Daniel Bîrligea, potrivit OrangeSport.

Acum mă duc direct la lot şi o să muncesc să luăm 6 puncte.

– Daniel Bîrligea

Dinamo a avut o evoluție de apreciat. Trebuie să o felicit. Noi trebuia să fim mai incisivi. Au preluat conducerea după o minge bâlbâită. Cu Sepsi (n.r. - scor 3-0) am deschis scorul și ne-am făcut meciul ușor. Acum, au marcat ei primii.