FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CLINCENI

VIDEO + FOTO Spectacol în Dinamo - Clinceni! Două goluri de generic marcate în Ștefan cel Mare

Eșanu, învins de Cioiu în Dinamo - Clinceni // FOTO: Cristi Preda +11   FOTO
Eșanu, învins de Cioiu în Dinamo - Clinceni // FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat luni, 02 august 2021 22:41 / Actualizat luni, 02 august 2021 23:11

Finalul primei reprize a meciului Dinamo – Academica Clinceni a fost unul spectaculos, cu două reușite de generic.

Dinamo și Clinceni au intrat la egalitate la pauză, 1-1, după  o primă repriză echilibrată, încheiată cu două reușite de excepție.

Goluri de senzație în Dinamo – Academica Clinceni

Mai întâi, Academica Clinceni a deschis scorul prin mijlocașul Marius Cioiu (21 de ani). Acesta a primit o pasă la marginea careului, a intrat în careu și a șutat superb. Mingea s-a dus sub bară, iar Eșanu nu a avut replică.

+7 FOTO

În minutul 45+3, Deian Sorescu punctat din nou, pentru a patra oară în acest sezon. Mijlocașul lui Dinamo a plecat din propria jumătate, pe partea stângă, a depășit un adversar și a intrat în centru, șutând puternic la colțul lung.

+7 FOTO

În minutul 71, Andreas Mihaiu a marcat și el un gol frumos, al doilea al lui Dinamo, preluând în careu, scăpând de Holzmann din preluare și învingându-l pe Păun.

VIDEO Steliano Filip vrea să plece: „Cei de sus nu sunt cu mine. Nu pot să rămân în condițiile astea”