Comentarii (90)
173119800948796
George Nelu  •  15 Aprilie 2021, 16:47

O bravura a suporterilor dinamovisti, a celor din conducerea DDB. a celor care tin la Dinamo. Impreuna vor salva Dinamo. Inca odata Bravo voua.

stalky
stalky  •  15 Aprilie 2021, 16:38
Postat de valsword pe 15 Aprilie 2021, 15:29

Cred sincer ca Dinamo se va salva,nu prin joc dar probabil cu ajutorul arbitrilor.La fel cred ca si Rapidul va promova. De ce? Pentru ca alaturi de FCSB si Craiova aceste echipe reprezinta marile orgolii din fotbalul nostru.Iar LPF are nevoie de aceste orgolii in sezonul viitor pentru a retrezii fotbalul la viata,a readuce oamenii la stadioane si a se relansa cat de cat financiar alaturi de sponsori dupa pierderea avuta in pandemie. Sa recunoastem nimeni nu deschide televizorul cand joaca Voluntari cu Clinceni,nu intereseaza pe nimeni nici cat negru sub unghie.Dar altceva e cand apar meciuri de genul Rapid-Dinamo,Dinamo-FCSB,Craiova-Rapid.Lumea se anima si exct asta se doreste:)

Pai, normal.Vrei sa ai fotbal adevarat? Atunci ai nevoie de un campionat puternic, cu echipe de traditie . Ai nevoie de echipe din marile orase cu traditie fotbalistica.Nu echipe surogat din comune si sate, care apar si dispar.

stalky
stalky  •  15 Aprilie 2021, 16:25
Postat de tororosso pe 15 Aprilie 2021, 16:18

Măi să fie cum se strâng euroii . Au contract cu Aladin și lampa sa fermecată .Ciudat dar și dubios cu aceste colecte . Ce nu se spune , cum , cât și de la cine sunt aceste adunări ad-hoc de piștari .

Te doare rau? Fierb sentimentele de invidie si ciudă in tine.

tororosso
tororosso  •  15 Aprilie 2021, 16:18
Postat de Popa Corneliu pe 15 Aprilie 2021, 15:02

În cazul arătat de tine este vorba de o persoană, dar aici este vorba de „ceva organizat, DDB”. Deci în mod conștient/premeditat se „constituie o entitate” și cu „bani gri” se achită o datorie față de stat! ANAFUL nu are altceva de făcut decât să verifice, supoziția/bănuiala, dacă banii sunt... „gri” sau nu? Becali nu a fost condamnat pentru că judecătorul nu a desecretizat decizia/aprobarea în CSAȚ a schimbului cu terenuri și la CEDO i s-a dat dreptate oierului?? Dacă lucrurile sunt clare/limpezi de ce a fost necesar ca DDB-ul să achite datoria? De ce nu dl Pablo Concentrao sau dl Negoiță?

Măi să fie cum se strâng euroii . Au contract cu Aladin și lampa sa fermecată .Ciudat dar și dubios cu aceste colecte . Ce nu se spune , cum , cât și de la cine sunt aceste adunări ad-hoc de piștari .

valyomanyd
valyomanyd  •  15 Aprilie 2021, 16:01
Postat de tatastrumf pe 15 Aprilie 2021, 14:58

Noi am imbracat vestele CU DOAR DINAMO BUCURESTI pentru ca ceea ce vroiam noi sa transmitem este ca DOAR DINAMO BUCURESTI va retrograda, DOAR DINAMO BUCURESTI va da faliment, DOAR DINAMO BUCURESTI poate avea suporteri atat de creduli incat sa fie in stare sa crediteze, sa imprumute clubul desi oricum clubul va intra in faliment :))))))))))) E ca si cum dai imprumut pe termen de 30 de ani unei persoane in varsta de 105 ani care nu are nici un bun pe numele ei, dar are datorii de 10.000.000 euro :))))))) MUHHAAHAHAHAAAA !

Sa predai vesta prostovane...Auzi la el, stia din 2016 ce se intampla in 2021:))))Totusi, ai o bila alba, esti singurul care a recunoscut ca are vesta in dotare ! :))))

valsword
valsword  •  15 Aprilie 2021, 15:35
Postat de talpaiadului pe 15 Aprilie 2021, 15:34

Pai spune-le si arbitrilor, ca ei anul asta nu par a fi aflat ce vrea LPF-ul :) :) :)... Si oricum de arbitri se ocupa FRF, nu LPF.

Ramane sa vedem:))

talpaiadului
talpaiadului  •  15 Aprilie 2021, 15:34
Postat de valsword pe 15 Aprilie 2021, 15:29

Cred sincer ca Dinamo se va salva,nu prin joc dar probabil cu ajutorul arbitrilor.La fel cred ca si Rapidul va promova. De ce? Pentru ca alaturi de FCSB si Craiova aceste echipe reprezinta marile orgolii din fotbalul nostru.Iar LPF are nevoie de aceste orgolii in sezonul viitor pentru a retrezii fotbalul la viata,a readuce oamenii la stadioane si a se relansa cat de cat financiar alaturi de sponsori dupa pierderea avuta in pandemie. Sa recunoastem nimeni nu deschide televizorul cand joaca Voluntari cu Clinceni,nu intereseaza pe nimeni nici cat negru sub unghie.Dar altceva e cand apar meciuri de genul Rapid-Dinamo,Dinamo-FCSB,Craiova-Rapid.Lumea se anima si exct asta se doreste:)

Pai spune-le si arbitrilor, ca ei anul asta nu par a fi aflat ce vrea LPF-ul :) :) :)... Si oricum de arbitri se ocupa FRF, nu LPF.

valsword
valsword  •  15 Aprilie 2021, 15:31
Postat de valsword pe 15 Aprilie 2021, 15:29

Cred sincer ca Dinamo se va salva,nu prin joc dar probabil cu ajutorul arbitrilor.La fel cred ca si Rapidul va promova. De ce? Pentru ca alaturi de FCSB si Craiova aceste echipe reprezinta marile orgolii din fotbalul nostru.Iar LPF are nevoie de aceste orgolii in sezonul viitor pentru a retrezii fotbalul la viata,a readuce oamenii la stadioane si a se relansa cat de cat financiar alaturi de sponsori dupa pierderea avuta in pandemie. Sa recunoastem nimeni nu deschide televizorul cand joaca Voluntari cu Clinceni,nu intereseaza pe nimeni nici cat negru sub unghie.Dar altceva e cand apar meciuri de genul Rapid-Dinamo,Dinamo-FCSB,Craiova-Rapid.Lumea se anima si exct asta se doreste:)

exact:)

valsword
valsword  •  15 Aprilie 2021, 15:29

Cred sincer ca Dinamo se va salva,nu prin joc dar probabil cu ajutorul arbitrilor.La fel cred ca si Rapidul va promova. De ce? Pentru ca alaturi de FCSB si Craiova aceste echipe reprezinta marile orgolii din fotbalul nostru.Iar LPF are nevoie de aceste orgolii in sezonul viitor pentru a retrezii fotbalul la viata,a readuce oamenii la stadioane si a se relansa cat de cat financiar alaturi de sponsori dupa pierderea avuta in pandemie. Sa recunoastem nimeni nu deschide televizorul cand joaca Voluntari cu Clinceni,nu intereseaza pe nimeni nici cat negru sub unghie.Dar altceva e cand apar meciuri de genul Rapid-Dinamo,Dinamo-FCSB,Craiova-Rapid.Lumea se anima si exct asta se doreste:)

hmmmm
hmmmm  •  15 Aprilie 2021, 15:14

Felicitări tuturor dinamovist lor, fără ei ar fi dispărut această echipă. Nu știu câte cluburi din lume se pot lăuda cu astfel de suporteri. Dar pentru performanta este nevoie de mai mult.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 9