FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FARUL

FOTO Au intrat cu furcile pe teren, la pauza meciului Dinamo - Farul » Scenele din alte vremuri derulate pe „Arcul de Triumf”

Organizatorii au încercat să repare gazonul la pauza meciului Dinamo - Farul / foto: Vlad Nedelea (GSP) +4   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 22 septembrie 2023 21:58 / Actualizat vineri, 22 septembrie 2023 22:19

DINAMO - FARUL. Organizatorii au apelat la toate „trucurile” pentru a mai îmbunătăți starea gazonului de pe „Arcul de Triumf”, care s-a prezentat în condiții groaznice la cel mai așteptat meci de vineri din Superligă.

Astfel, după o primă repriză în care gazonul a devenit din ce în ce mai impracticabil de la minut la minut, câțiva muncitori și-au făcut apariția pe teren la pauză pentru „lucrări de mentenanță”.

„Echipați” cu furci - scene desprinse, parcă, din alte vremuri - aceștia au încercat să repare terenul în zonele cele mai afectate și să niveleze, pe cât posibil, suprafața de joc deteriorată.

Unii cu furcile, alții cu „Crossbar Challenge”

În tot acest timp, câțiva suporteri dinamoviști lua parte la „Crossbar Challenge”, o „tombolă” pusă la cale de club.

Dinamo anunțase încă din ziua meciului, pe cale oficială, că „3 fani norocoși din tribunele stadionului vor avea șansa de a lovi bara transversală de la marginea careului de 16m! Dacă reușesc, vor câștiga o experiență VIP + bilet dublu la Lojă pentru meciul cu FCU Craiova din Cupa României, disputat pe Arena Națională”.