FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC ARGEȘ

Dinamo a făcut într-o repriză mai multe decât Farul, FCSB și CFR Cluj! » Cine e ultima echipă care a umilit-o pe FC Argeș

Dinamo - FC Argeș/ foto: Cristi Preda (GSP) +24   FOTO
Dinamo - FC Argeș/ foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat luni, 29 mai 2023 20:46 / Actualizat luni, 29 mai 2023 22:06

Dinamo a spulberat-o pe FC Argeș în prima repriză, 4-0, în turul barajului de promovare/menținere în SuperLiga. Scorul final a fost 6-1.

În minutul 40 al meciului de pe Arena Națională, scorul era neverosimil, 4-0 pentru Dinamo. FC Argeș nu a fost spulberată în acest mod nici măcar de Farul, FCSB și CFR Cluj, primele 3 clasate la finalul sezonului din SuperLiga.

EPIC FAIL » CFR Cluj a postat imaginea de prezentare a noului antrenor, deși Dan Petrescu n-a plecat!
CFR CLUJ

Cine a umilit-o ultima dată pe FC Argeș în acest sezon

Dacă primele 3 nu au făcut asemenea demonstrație cu Argeș, o altă echipă din play-off a reușit. Cea mai drastică înfrângere a lui FC Argeș în acest sezon a fost cu Sepsi, acasă, pe 5 noiembrie 2022, în etapa #17 din sezonul regular.

Atunci, Sepsi o bătea pe FC Argeș cu 5-0. La pauză era 2-0, după minutul 46 s-a mai marcat de 3 ori.

Rezultatele lui FC Argeș cu Farul, FCSB și CFR în 2022-2023:

• Argeș - FCSB 1-2 și FCSB - Argeș 3-2
  • CFR - Argeș 3-1 și Argeș - CFR 0-1
  • Argeș - Farul 0-0 și Farul - Argeș 3-0

Dinamo, 4-0 la pauză cu FC Argeș

Quentin Bena a deschis scorul pentru Dinamo, cu capul după un corner. Laruccea a făcut 2-0, șut la colțul scurt după o minge ajunsă la el în urma unei devieri a zidului, la o lovitură liberă.

Au urmat două goluri spectaculoase. Alex Pop a trimis o minge lobată în poarta goală, după o pasă primită în spate. Apoi, Ghezali a luat pe el haina lui Messi, a luat pe cont propriu o acțiune de la 40 de metri de poarta lui Argeș, a driblat un adversar și l-a lobat pe Micle.