FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB

DINAMO - FCSB. EXCLUSIV „Câinii”, criticați dur la pauză de un fost jucător: „Fiecare joacă ce vrea! Nu se supăra nimeni dacă era 0-3”

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 21:38 / Actualizat miercuri, 03 februarie 2021 21:50

Cristi Pulhac (36 de ani), campion cu Dinamo în 2007, a analizat la GSP Live prima repriză a derby-ului cu FCSB. La pauză, roș-albaștrii sunt în avantaj, 1-0, după golul reușit de Florin Tănase în minutul 8.

• Meciul Dinamo - FCSB poate fi urmărit în format liveTEXT, FOTO+VIDEO pe GSP.ro și în direct la TV pe Look Sport+, Telekom Sport 1 și Digi Sport 1.

Fostul fundaș stânga al „câinilor” a criticat individualismul unora dintre jucătorii lui Dinamo, remarcând, la polul opus, jocul colectiv al rivalei. „E greu să joci fără atacant”, mai spune Pulhac, dezamăgit de prestația lamentabilă a lui Adam Nemec.

„Dinamo, fără idei de joc. Fiecare joacă ce vrea. Uite, la FCSB se vede. Sunt trasee, fiecare are o poziție clară. Cei de la FCSB joacă unul pentru celălalt, se ajută între ei. Dacă era 0-3 în primele 10 minute, cred că nu se supăra nimeni. Dinamo ar trebui să forțeze cu Sorescu în partea lui Radunovic. Atât pot.

Nemec a atins mingea o singură dată. E greu când joci fără atacant. Dinamo n-are atacant de când a început sezonul”, a declarat Cristi Pulhac, la GSP Live.

Dinamo - FCSB, echipe de start

Dinamo: Eșanu - A. Radu, Puljic, Bejan, St. Filip - Sorescu, P. Anton, Răuță, Fabbrini - G. Crețu - Nemec
Rezerve: Mitrovic - R. Grigore, Achim, Moldoveanu, Gueye, Ehmann, Gol, Mihaiu, Nepomuceno
Antrenor: Ionel Gane

FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic - Moruțan, Șut, Olaru - Oct. Popescu, Fl. Tănase, Fl. Coman
Rezerve: Târnovanu - Crețu, Simion, Vukusic, Nedelcu, Vînă, Buziuc, Perianu, Oaidă
Antrenor: Toni Petrea

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”