FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB

Dinamo e victima favorită a lui Florin Tănase » „Decarul” lui FCSB, noul golgeter din Liga 1

Florin Tănase (26 de ani) a deschis scorul în minutul 8 al derby-ului Dinamo - FCSB și s-a desprins în fruntea clasamentului golgeterilor din Liga 1.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 20:59 / Actualizat joi, 04 februarie 2021 01:35

Florin Tănase a marcat un gol superb în debutul derby-ului cu Dinamo. A preluat o minge de la Olimpiu Moruțan, i-a evitat pe Andrei Radu și Florin Bejan, apoi a șutat de la 14 metri, la colțul lung.

Cu această reușită, Florin Tănase a ajuns la 15 goluri stagionale și se instalează în fruntea clasamentului golgeterilor din Liga 1. Îl depășește pe fostul coleg, Dennis Man (22 de ani).

Dinamo, victima favorită a lui Florin Tănase

Derby-urile cu Dinamo îi priesc lui Florin Tănase. „Decarul” celor de la FCSB a ajuns la 8 goluri marcate în poarta „câinilor”. Dintre ele, 3 au venit în perioada în care îmbrăca tricoul Viitorului. Nicio echipă din Liga 1 nu a încasat mai multe de la Tănase.

3 golurimarcat Florin Tănase în derby-urile cu Dinamo din acest sezon

VIDEO. FCSB, primită de sute de fani la baza din Berceni. Spectacol pirotehnic înaintea derby-ului cu Dinamo

Două nume-surpriză din derby, în vizorul echipei naționale: „Pentru noi, pentru staff, nimic nu e exagerat”

DINAMO - FCSB. VIDEO Un fost câștigător al Cupei Campionilor e sigur: „Dinamo – Steaua o să rămână veșnic un derby”