FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - GAZ METAN 1-1

DINAMO - GAZ METAN 1-1 // VIDEO + FOTO Eroare gravă de arbitraj: penalty CLAR neacordat oaspeților

FOTO: Captură @TV Telekom Sport +2   FOTO
FOTO: Captură @TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 noiembrie 2018 21:14

Dinamo și Gaz Metan au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci al etapei cu numărul 16 din Liga 1. Oaspeții au cerut o lovitură de la 11 metri în minutul 36 al partidei. 

O centrare din flancul stâng al atacului formației lui Mihai Teja a ajuns la Fofana. Mingea reluată cu capul de fundașul din Guinea a fost oprită cu mâna de Katsikas. 

Fotbaliștii medieșeni au protestat vehement, cerând o lovitură de la 11 metri, dar fără succes. "Centralul Iulian Călin", după o consultare cu asistentul, a dictat lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri. Carlos Fortes a șutat puternic, prin zid, dar lovitura lui a fost respinsă de panamezul Jaime Penedo. 

Și dinamoviștii au cerut penalty

În prealabil, în minutul 22, dinamoviștii au solicitat la rândul lor o lovitură de pedeapsă. Daniel Popa a căzut în careu în urma unui duel cu Marius Constantin, dar arbitrul Iulian Călin a lăsat jocul să continue.

Vezi VIDEO cu faza AICI!

Vezi și: GALERIE FOTO + VIDEO Cascadorii râsului în "Ștefan cel Mare" » Jucătorii dinamoviști s-au făcut de râs în prima repriză

Citește și:
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
Stiri extrasport
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
Anna, soția lui Lewandowski, stresată de transferul proaspăt oficializat: „O lume complet nouă”
Campionate
Anna, soția lui Lewandowski, stresată de transferul proaspăt oficializat: „O lume complet nouă”
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei I, în curtea stadionului
Special
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei I, în curtea stadionului
Cutremur la CFR Cluj! Damjan Djokovic și juristul clubului, anchetați pentru pariuri
Superliga
Cutremur la CFR Cluj! Damjan Djokovic și juristul clubului, anchetați pentru pariuri
ULTIMA ORĂ Antifrauda poate emite decizii de impunere cu impozit de 70% persoanelor fizice
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Antifrauda poate emite decizii de impunere cu impozit de 70% persoanelor fizice
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial

La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”


Comentarii (28)
red_dog72
red_dog72  •  24 Noiembrie 2018, 08:00

Mai gazeta de impachetat peste, cu ce este mai grava eroarea de la penalty neacordat gazului decat eroarea de la penalty neacordat lui Dinamo? ati pus titlu despre cel neacordat gazului iar despre cel neacordat lui Dinamo un pasaj in articol, adica la "si altele". ***!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

conasu_boeru
conasu_boeru  •  23 Noiembrie 2018, 23:57

Penalty-ul lui Dinamo a fost clar, la faza acelui contact cu mana lui Katsikas, arbitrul trebuia să lase jocul să continue, pentru că nu a fost intenție , era cu spatele iar mingea a fost deviată de la o jumătate de metru , grecul nu si-a creat un avantaj, mingea a revenit medieșenilor ! Însă am observat la acest Călin (un fel de ”file de poveste” !) , un arbitraj ...jmecheresc, el fiind trimis aici cu temă ! Am observat multe lucruri ciudate...pe Sorescu îl întoarce 2 sau 3 metri la aut, fundașii laterali ai Mediașului urcau nestingheriți 7-10 metri, orice contac în care cădeau ardelenii era fault, aruncau mingea departe de locul infracțiunii , abia spre final a dat un galben, la acea fază în care Popescu e eliminat nici nu a fost fault, corner care nu s-a dat, lovituri de langă careu inventate, simulări nesancționate și multe altele !

samertx
samertx  •  23 Noiembrie 2018, 23:07

Mingea îl lovește în mână venită din Fofana, Katsikas era cu spatele la minge. Nici vorbă de intenție. Nu trebuia dată lovitură. În schimb, este fault clar la Popa, acesta fiind primul la minge, iar apărătorul îl obstrucționează în postură de ultim apărător. Penalty și roșu.

Vezi toate comentariile (28)
Comentează
Close