FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - HERMANNSTADT

FOTO Penalty și eliminare în favoarea lui Dinamo în prima repriză » Jucătorul lui Hermannstadt, uimit de decizia arbitrului

Ionuț Stoica, consternat de decizia lui Lucian Rusandu +24   FOTO
Ionuț Stoica, consternat de decizia lui Lucian Rusandu

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 mai 2021 21:53 / Actualizat sambata, 08 mai 2021 22:23

În minutul 32 al meciului dintre Dinamo și Hermannstadt, „câinii roșii” au profitat de un penalty și de eliminarea lui Ionuț Stoica (33 de ani), unul dintre fundașii centrali ai echipei sibiene.

Totul despre Dinamo - Hermannstadt, AICI

Lansat de o pasă lungă a lui Paul Anton, Andreas Mihaiu a demarat spre poarta adversă, fiind întâmpinat de Ionuț Stoica. Tânărul dinamovist s-a descurcat foarte bine în duelul cu Stoica, iar fundașul sibienilor l-a ținut de braț pe dinamovist, care a căzut în careul advers.

Penalty și eliminare în Dinamo - Hermannstadt

Fără a ezita, „centralul” Lucian Rusandu a arătat spre punctul cu var și l-a eliminat pe stoperul lui Hermannstadt, care a fost uluit de decizia arbitrului.

Paul Anton a transformat penalty-ul cu sânge rece, reușind astfel să deschidă scorul.

Totul despre Dinamo - Hermannstadt AICI!