FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo iese din "Groapă". Va juca derbyurile pe National Arena

Cristi Borcea este în asentimentul naşului Gigi Becali în problema stadionului echipei sale
Cristi Borcea este în asentimentul naşului Gigi Becali în problema stadionului echipei sale

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 iulie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 15 iulie 2011 17:42

Cristi Borcea a anunţat că Dinamo va disputa cele mai importante meciuri ale "cîinilor" pe National Arena. Astfel, Dinamo va înfrunta pe noul stadion adversarele din Europa League, dar şi rivalele Steaua şi Rapid

"La meciurile de Europa League şi la meciurile cu Steaua şi Rapid sigur ne vom muta pe Naţional Arena", a declarat Cristi Borcea, potrivit Mediafax.

Oficialul dinamovist consideră că grupările Steaua şi Rapid au dreptate în divergenţele pe care le au cu proprietarii stadioanelor, ministerul Transporturilor cel al Apărării, în ceea ce priveşte plata chiriilor. "Cei de la Steaua şi Rapid au dreptate în privinţa stadioanelor. Noi băgăm între un milion şi trei milioane pe cheltuieli anuale în parcul Dinamo. Dacă nu am fi noi s-ar ajunge la paragină aşa cum e în cazul stadionului Stelei".

Grupările Steaua şi Rapid se află în litigii cu proprietarii stadionelor din Bulevardul Ghencea şi Calea Giuleşti în ceea ce priveşte plata chiriilor, conducătorii celor două echipe bucureştene exprimându-şi intenţia de a disputa partidele din Liga I pe alte arene.

Dinamo va întîlni în turul 3 preliminar al Europa League echipa cîştigătoare dintre FC Iskra-Stal şi NK Varaždin.

Vezi aici amănunte despre cele două echipe

Citește și:
Știm primele 5 optimi de finală de la Campionatul Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm primele 5 optimi de finală de la Campionatul Mondial
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
Campionate
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
Superliga
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
Emma Răducanu a apărut în cârje și alături de noul iubit după retragerea de la Wimbledon
Tenis
Emma Răducanu a apărut în cârje și alături de noul iubit după retragerea de la Wimbledon
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Profit.ro
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Greu de imaginat cu ce se ocupă la 45 de ani Jeremie Njock, colosul camerunez care teroriza fundașii Diviziei A: „E grozav! Mi-a schimbat viața”

Apar noi probe despre Alessandro Bastoni în scandalul prostituatelor de lux: „Minora te vrea și are chef de distracție...”


Comentarii (7)
jameswyy
jameswyy  •  15 Iulie 2011, 23:43

Mai e cineva cu capul pe umeri la clubul asta,de fapt in fotbalul romanesc?

hmmmm
hmmmm  •  15 Iulie 2011, 19:01
Postat de ockilaaa pe 15 Iulie 2011, 17:47

pana`n etapa cand se vor juca derby-urile suporterii se vor lamuri ca n-au ce vedea si parca vad ca vor juca cu stadionul gol - 3-4k intr-un stadion de 55k nici nu se simte.

Cat optimism! 3...4K daca joaca toate 3 intr-o zi poate. Sa nu uitam ca Dinamo nu a vut o medie peste 1K (fara derbiuri), Steaua undeva la 2..3K, iar Rapid cam la fel. Pe langa asta, in afara de ultrasi nu mai merge nimeni la meciuri (vorbesc de stelisti si rapidisti) pentru ca vor fi panditi de dinamovisti...

hmmmm
hmmmm  •  15 Iulie 2011, 18:56

Nu inteleg, nu au fost in stare sa plateasca 2..3.000 pe luna in groapa si pot sa plateasca pe national arena?!?! Acelasi lucru e valabil si pentru Rapid. Eu in locul administratorilor, din cauza datoriilor pe care le au, asi cere banii in avans pe fiecare luna! Acelasi lucru si cu Steaua, desi JJ platea vreo 20.000 pe luna - dar in mod normal aici ar trebui sa fie minim 40.000! Banii in avans sau pe strada! Daca Badea si Copos sunt mai spalati putin, Borcea si JJ nu au nici o treaba cu nimic - management, bun simt etc etc

Vezi toate comentariile (7)
Comentează