FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA

Dinamo, în corzi! » Steaua putea marca, deşi evolua fără doi jucători

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 mai 2013 00:00 / Actualizat vineri, 10 mai 2013 22:29

Steaua a dominat categoric Dinamo în prima repriză a meciului, "roş-albaştrii" reuşind să controleze jocul de-a lungul celor 45 de minute.

Acest lucru s-a văzut cel mai bine în primul minut de prelungiri al partidei, la scorul de 1-0, cînd Adi Popa a driblat doi adversari în careul advers şi apoi a şutat în bară. Dacă Bălgrădean nu reuşea să şteargă balonul cu vîrful degetelor, Steaua ar fi intrat la pauză cu un avantaj de două goluri.

Interesant este că în acel moment "roş-albaştrii" aveau pe teren numai 9 jucători! Tănase şi Chipciu se loviseră înainte de acea fază şi se aflau în afara terenului. Ultimul n-a mai putut continua partida, fiind înlocuit la pauză cu Nikolici.