Comentarii (74)
inima_de_caine
inima_de_caine  •  16 Septembrie 2020, 22:13
Postat de Daniel Irimescu pe 16 Septembrie 2020, 22:03

Nu cred nici in ruptul capului ca niste elvetieni dau bani unor spani0li doar pe ochi frumosi ?

Trebuie să gândeşti, iar dacă se poate şi logic. Un fond se numeşte de investiţii pentru că nişte persoane care şi-au pus resursele în comun decid să direcţioneze nişte bani către o entitate economică în scopul de a o face mai productivă şi, ulterior, din dividende, să-şi recupereze investiţia cu un oarecare profit. Evident, astfel de plasamente nu se fac "pe ochi frumoşi", ci în baza unor calcule, planuri destul de minuţioase şi doar în cazul unor randamente mulţumitoare. Problema e cea a garanţiilor, iar, din acest punct de vedere, teama e ca nu cumva garanţiile să fie constituite, printre altele, dincolo de niscaiva active (gen, să zicem, baza de la Săftica) din drepturile federative asupra unor jucători.

1401192300199411
Daniel Irimescu  •  16 Septembrie 2020, 22:08

Asteptam in continue transferuri de la Manchester city . Suntem nerabdatori sa l avem in colectivul nostru. Ba pe bine acum Aveti ceva la bila ?

creus_6
creus_6  •  16 Septembrie 2020, 22:07

Chiar nu cred ca vine asta, e prea mult ! La cv-ul lui, sigur are si alte oferte, din campionate mai tari ! Daca asta vine in Romania, este de departe cel mai bun strain care a venit la o echipa din Romania, ever !

1401192300199411
Daniel Irimescu  •  16 Septembrie 2020, 22:03
Postat de Cosmin Mady pe 16 Septembrie 2020, 21:49

Rugati-va sa le plateasca si salariile.Ca altfel...desfiintare scrie pe voi

Nu cred nici in ruptul capului ca niste elvetieni dau bani unor spani0li doar pe ochi frumosi ?

bazinga
bazinga  •  16 Septembrie 2020, 22:02

SCIENCE FICTION marca DINAMOI !

kordell
kordell  •  16 Septembrie 2020, 21:59
Postat de Cosmin Mady pe 16 Septembrie 2020, 21:49

Rugati-va sa le plateasca si salariile.Ca altfel...desfiintare scrie pe voi

Salutari doamnei Mady , e fantastica !

kordell
kordell  •  16 Septembrie 2020, 21:57
Postat de steaua1986. pe 16 Septembrie 2020, 21:23

Si la fcsb vine unul foarte bine cotat, Covid il cheama si are 19 ani.

Pacionel e in drum spre palat .

valiomanid
valiomanid  •  16 Septembrie 2020, 21:53
Postat de Cosmin Mady pe 16 Septembrie 2020, 21:49

Rugati-va sa le plateasca si salariile.Ca altfel...desfiintare scrie pe voi

Prostia ucide fecesebistii !

1242101112550426
Cosmin Mady  •  16 Septembrie 2020, 21:49

Rugati-va sa le plateasca si salariile.Ca altfel...desfiintare scrie pe voi

nicolaedobrin
nicolaedobrin  •  16 Septembrie 2020, 21:47

Il vrei la Dinamo?

  • 1
  • •••
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Comentează