Alte știri din fotbal
Edi Iordănescu explică de ce a refuzat-o pe CFR Cluj: „M-ar stimula altfel”
0
Răsturnare în Superliga! Marius Șumudică a semnat: „Mă apuc de treabă. Contractul e până la vară”
1
Victor Angelescu anunță la GSP Live un transfer iminent la Rapid: „Negociem cu doi jucători”
0
Andrei Nicolescu a explicat la GSP Live situația derby-ului Dinamo - FCSB: „Am făcut tot ce a depins de noi” + Unde pot face „câinii” diferența în meciul cu Rapid
0
Știri din fotbal internațional
Show Neymar, dar probleme cu ghetele
0
De neoprit! Erling Haaland a doborât patru recorduri mondiale
0
Ioanițoaia la zi » Directorul GSP a analizat calificarea Craiovei: „Asta trebuie să înțeleagă toți”
0
Exigentul Edi Iordănescu tranșează situația lui Baiaram: „Sigur vor lua măsuri. Dacă lași să treacă...”
1
Lifestyle
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet
4
După Tulcea, o nouă sală polivalentă ultramodernă e 99,99% gata în România » IMAGINI + marea problemă
7
CFR Cluj joacă diseară pe unul dintre cele mai spectaculoase stadioane din lume » Imagini fabuloase cu aurora boreală
0
O dronă a explodat după ce s-a prăbușit, în județul Tulcea. MApN a explicat ...
Libertatea
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor ...
Adevărul
Cum arată astăzi stadionul din Caracal: IMAGINI și un mare paradox
GSP SPECIAL
Un nou fragment de dronă a fost descoperit pe plajă la Costinești. Zona a ...
Libertatea
Usor ca faci riduri.. Nu stiam ca eu am luat painea de la gura cuiva, de unde ai informatiile astea? :))
Bravo primare!
Dinamo este un zero barat... Nimic mai mult
pai la toata lumea le ati luat piinea, dar voi vreti carnea si ce i mai bun, ***propo, cit ati platit pt. Lobont? Doar la Corvinul aveti 1000000 euro, i ati distrus, iar voi v ai rezolvat problemele ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Banul public serveste interesele publicului contribuabil. Asadar, pt ca banul public sa fie cheltuit in mod eficient, trebuie sa existe un interes al publicului cu privire la destinatia cheltuirii banului public, indiferent de natura sau destinatia acestei cheltuieli: in constructii de drumuri, reparatii, arta, sport, divertisment etc. Publicul contribuabil este indreptatit sa pretinda oricare dintre aceste destinatii de cheltuiala a banului public, care are legatura cu viata sa sociala, deci inclusiv in domeniul sportului. Astfel cum investitiile publice in domeniul artei (teatre, cinematografe, sali de cultura etc.), divertismentului si delectarii (scene de manifestare artistica-muzicala, piste biciclism, zone de agrement, plaje etc.) servesc interesul unei parti a publicului si investitiile publice in domeniul sportului (stadioane, centre de pregatire sportiva a copiilor, scoli sportive etc.) serveste indubitabil interesul legitim al altei parti a publicului contribuabil. In rest, putem sesiza opinii pur subiective, raportat la lipsa interesului unora fata de anumite investitii publice (o parte a publicului va nega mereu utilitatea investitiilor in teatre, piste de biciclism, zone de agrement, sport, locuri publice destinate parcarii etc etc, doar pt ca nu frecventeaza sau nu utilizeaza astfel de rezultate a imvestitiilor publice), dar asta nu inseamna defel ca cealalta parte a publicului interesat nu este indreptatit la astfel de investitii publice.
Omul este sincer si vrea să ajute o echipă legendară, cea mai galonată ca palmares dintre formațiile active în prezent. Poți să-l condamni că ține cu cei mai buni? Nu trebuie să fim ca frații, fiecare are preferințele lui, dar evidențele sunt clare, Dinamo este un Bun Național.
Ai uitat să pui ghilimelele de final. Să ne dăm seama până unde ai citat și de unde ai început să bați câmpii din Giurgiu.
La fel cum ai impuscat si tu limba romana : muncii, sa si de odata !
...ce ceas scump are primarul la mana ...
Nu ai înțeles aluzia ! Primarul psd fost activist și actual mai marele comunei , dă acest teren în folosință echipei Dinamo pentru muncii agricole . Cum cei de la Dinamo sunt obișnuiți cu luatul pe arătură ce sa gândit pârdalnicul primar , să țină pălmașii comunei la bufet iar sportivii plini de mușchi buni la arat , semănat și cules . A împușcat astfel doi iepuri de odată .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.