Comentarii (240)
cornelconasu
cornelconasu  •  06 August 2020, 23:28
Postat de drughi009 pe 06 August 2020, 22:31

echipa securitatii,militiei,echipa cu cele mai multe blaturi, cu cele mai mari furaciuni cu arbitrii,club nascut abuziv in 1948,asta e dinamo rusinea tarii sinonimul nenorocirilor in sport

Ai fugit din spital ”glumețule” ?!

ge3orge3
ge3orge3  •  06 August 2020, 23:20

La orice televiziune te uiti, nu conteaza cine este invitat, nu am auzit pe unu sa spuna IN FATA ca Dinamo merita retrogradata si nu vrem 16 echipe. Acum ca s a luat aceasta decizie, apar toti carcotasii cu fel si fel de articole CONTRA, normal, ca asa este natia noastra. Nu sunt fan DInamo, dar a fost o decizie corecta chiar daca mie personal, imi place sistemul play out / play off.

orlick
orlick  •  06 August 2020, 23:17
Postat de Stefan Constantin pe 06 August 2020, 22:32

Ce îmi place de ăștia care scriu *** dar nu se semnează...ce băbăieți,nu aveți ***,aveti ovare de nu va semnați?Va e frică să mergeți cu trotineta prin oraș dacă semnați articolul?

"Dinamoviștii" că tine ii fac pe unii să disprețuiască echipa ta. Sunteți niște derbedei conduși doar de violența, incapabili de dispute bazate pe argumente.

ceaiuri
ceaiuri  •  06 August 2020, 23:09
Postat de neutricus pe 06 August 2020, 22:59

Interesant mod de a provoca oricum traficul aducător de bănet, mai ales când te foloseşti de "asocierea" răsuflată dintre Dinamo şi ceauşescu. Lăsând la o parte lipsa de obiectivitate, un set minim de obligaţii specifice jurnalismului, aş remarca nevoia de ură cu orice preţ, pui mâna pe nişte taste şi împarţi planeta în pro şi contra la adăpostul frustrării că o echipă, care ştim noi sigur că este vinovată pentru tot ce s-a întâmplat rău în ultimii 50 de ani, n-a dispărut la comandă. Este un sport, domnilor, firesc era ca forurile competente să asigure desfăşurarea competiţiei în cele mai bune condiţii. Faptul de a nu se fi întâmplat acest lucru ar fi trebuit să fie subiectul principal al presei sportive de "specialitate", faptul că au fost nevoiţi s-o dreagă într-un final pentru a evita procesele şi campaniile de proastă imagine. În altă ordine de idei, acest articol este o jignire la adresa celor care chiar ţin la un brand, la o echipă şi la nişte sportivi care chiar au făcut ceva pentru sportul românesc. Ca să vă simţiţi bine, da, Dinamo ar fi trebuit să retrogradeze la cum este acum comparativ cu perioada de glorie, nu era sfârşitul lumii, poate şi-ar fi revenit mai repede, dar asta ar fi trebuit să se întâmple sportiv, într-o competiţie organizată perfect.

vezi ca te da id-ul de gol...nimeni nu are nimic cu acest club(are destule medalii aduse da la multe competitii)ce treaba au forurile competente...a fost primul club care a avut pb legate de covid(alte echipe au stiut sa se..apere)dar poate pt brand..era bine sa retrogradeze cu capul sus...nu sa astepte ajutorul pe o hartie

tutan_camon
tutan_camon  •  06 August 2020, 22:58

Manevra asta este cea mai proastă veste pentru dinamoviștii cu coloană vertebrală. Ăia puțini care sunt.

1834556613328610
Dan Stanescu  •  06 August 2020, 22:56

Au dispărut cfr-iști,de fapt angajații clubului care au stat la butoane 2 luni de zile ..adică 1010,mosierule cfr cluj,etc..unde sau bucurat nu stim pt acest titlu mizerabil.Vreau sa vad cati suporteri vor fi la jocurile din Europa,sunt curios...tot ei au dat si titlul din 73,păcat!??

kkkkkk
kkkkkk  •  06 August 2020, 22:36
Postat de Stefan Constantin pe 06 August 2020, 22:32

Ce îmi place de ăștia care scriu *** dar nu se semnează...ce băbăieți,nu aveți ***,aveti ovare de nu va semnați?Va e frică să mergeți cu trotineta prin oraș dacă semnați articolul?

Le e frica de smecheri ca tine , zmeule . Cand rupeai tu trotinete pe genunchi ....pfiu ce vremuri .....rupeai si pari ....stii tu unde !

flojo
flojo  •  06 August 2020, 22:35
Postat de Stefan Constantin pe 06 August 2020, 22:32

Ce îmi place de ăștia care scriu *** dar nu se semnează...ce băbăieți,nu aveți ***,aveti ovare de nu va semnați?Va e frică să mergeți cu trotineta prin oraș dacă semnați articolul?

Sunt cei trei crai, s-au adunat să scrie o *** de articol, pentru fanii de clasa a treia ai echipei Fariseului!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

10208967267314720
Dino Alex  •  06 August 2020, 22:25

Gresit ( intentionat de gsp ca sa starneasca si ei trafic si comentarii). Frf si Lpf s au salvat de la procese la tas si civile(mititelu inca se mai bate prin judecata si sa vedem cine deconteaza). Daca era retrogradata pe criterii nonsportive si neechitabile era problema la tas. Daca se lua metodata votata de echipe(si de cfr) era problema la uefa ca iesea craiova campioana si ei au dat cfr la uefa

tutan_camon
tutan_camon  •  06 August 2020, 22:25
Postat de george_br pe 06 August 2020, 22:20

Da, era normal sa joace toate meciurile si sa nu fie retrogradata la masa verde pentru niste motive care nu tin de ea. Insa in nici un caz nu trebuia sa fie salvata in asemenea mod, atat de marsav. Voi, dinamovistii care strigati in gura mare ca vi s-a facut dreptate, sunteti orbiti de subiectivism si nu mai ganditi logic. Oricum ati da-o, e o mare umilinta pentru voi! Tocmai v-ati pricopsit cu o pata uriasa si urata pe istoria voastra pe care o clamati atat de mult. Asta este realitatea, fie ca va convine sau nu!

Asta e cea mai urâtă ”realizare” din CV-ul lor atât de pătat. RUȘINOS!

  • 1
  • •••
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • •••
  • 24
Comentează