Comentarii (3)
Pavarotti
Pavarotti  •  24 Iunie 2026, 17:01

Am crezut a au invatat din precedentele perioade de mercato,dar se pare ca s-a ramas la aceeasi lalaiala. Echipa se intoarce din cantonament peste o saptamana,avem jucatori care sunt accidentati sau in perioada de recuperare,iar campionatul incepe pe 18 iulie,in 3 saptamani. Apoi aduci jucatori ramasi liberi de contract,iesiti din forma,pe care te astepti sa ii pui pe picioare in cateva luni...apoi,in playoff,se accidenteaza. Kopic a inceput un proiect si nu l-a dus la bun sfarsit din cauza lipsei de jucatori apti,sau schimbari cu care sa faca diferenta. Acum incepem o alta reconstructie cu un antrenor diferit,cu jumatate din oamenii de baza parasind corabia si cu transferuri care nu s-au realizat in cel mai important moment pentru sudarea echipei: presezon!

therealreddog33
therealreddog33  •  24 Iunie 2026, 16:40

Așa, deci s-au săturat de singurul atacant din lot - sorry, da Pop nu se poate trece la capitolul atacanți de Liga 1, iar Pușcaș e pacient pentru următoarele 3-4 luni. Am înțeles ca noul antrenor joacă o tactică 4-4-2 în romb, oare funcționează tactica asta și cu zero atacanți? Întreb pentru un prieten…

demolarii
demolarii  •  24 Iunie 2026, 16:22

Dupa lotul actual, presedintele Nicolescu isi propune locul 12. Ceea ce vrea el sa faca , sa dezvolte carierele jucatorilor tineri pentru un profit financiar, este o utopie incercata de multe alte cluburi. Daca un singur club reusea, sistemul era francizat. Dar nu a reusit nimeni. Se poate vedea din realizarile echipelor RB, cu potenta financiara si cultura fotbalistica, cluburi pozitionate in cascada valorica.....pot traii doar din vanzarea tinerilor transformati in jucatori? Castigul vine din vanzarea divertismentului, a produselor de marketing , a altor produse cu ocazia unor meciuri ale echipei. A relationarii cu sustinatorii. Sigla,strategia de transferuri arata o administrare paupera cu viziuni limitate. Si intelegem de ce a plecat Kopici, de ce noua sigla dezbina, si de ce asteptarile clubului obiective ar trebuii sa fie locul 12.....

Comentează