FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo încearcă BOMBA pe piața transferurilor » Andrei Nicolescu a făcut anunțul în presa din Italia

Ionuț Nedelcearu // foto: Imago +20   FOTO
Ionuț Nedelcearu // foto: Imago

Articol de - Publicat vineri, 17 ianuarie 2025 19:50 / Actualizat vineri, 17 ianuarie 2025 20:07

Andrei Nicolescu, administratorul special al celor de la Dinamo, a discutat despre un posibil transfer al lui Ionuț Nedelcearu în „haită”, chiar în presa din Italia.

Internaționalul român a intrat în ultimele șase luni de contract la Palermo, trupă aflată pe poziția a 8-a în Serie B, ultima de play-off. Potrivit informațiilor publicate de cotidianul „Corriere dello Sport” în urmă cu câteva zile, antrenorul Alessio Dionisi nu se mai bazează pe serviciile acestuia.

„Directorul sportiv Carlo Osti a fost anunțat de antrenorul Alessio Dionisi că stoperul român nu face parte din planurile sale și oricum a intrat în ultimele 6 luni de contract”, a notat ziarul amintit.

De altfel, Nedelcearu nu a mai fost piesă de bază în acest sezon. Ionuț, 27 de selecții și 2 goluri la echipa națională a României, nu are decât 7 prezențe, toate ca integralist, în 21 de etape din Serie B în acest sezon.

Telenovela Denis Ciobotariu s-a încheiat! Ce se întâmplă cu transferul fotbalistului la Rapid
TRANSFER
Telenovela Denis Ciobotariu s-a încheiat! Ce se întâmplă cu transferul fotbalistului la Rapid

Andrei Nicolescu: „Vom vedea dacă există posibilitatea să îl aducem”

„Nedelcearu? Știm că este în ultimele șase luni de contract cu Palermo. Totul depinde de decizia pe care o va lua clubul. În mod clar, ar fi o oportunitate foarte bună pentru noi.

Dacă vor ajunge la un compromis privind prelungirea contractului, probabil că va rămâne în Italia. În caz contrar, vom vedea dacă există posibilitatea să îl aducem. Din ce știm, jucătorul trebuie să își rezolve situația la Palermo”, a declarat oficialul trupei în alb și roșu pentru ilovepalermocalcio.

Crescut în Ștefan cel Mare, Nedelcearu a făcut pasul la echipa mare în 2013. A debutat într-o partidă de Cupa României pe 31 octombrie, la vârsta de 17 ani. Pe 13 decembrie, în același an, a bifat minute și în Liga 1. În 2018, după ce a cucerit o Cupă a Ligii alături de „câini”, s-a transferat în Rusia, la Ufa. Au urmat experiențe la AEK Atena, Crotone și Palermo.

Acum, s-ar putea întoarce în Capitală, la clubul ce l-a dat fotbalului mare, iar contextul este ideal. Cel mai probabil, Dinamo îl va pierde pe Josue Homawoo, intrat în ultimele șase luni de contract, cu șanse minime de prelungire.

Citește și:
Nu pierd timpul! Fiica lui Bodescu de la FRF i-a spus „DA” fostului atacant din Superliga
Stiri extrasport
Nu pierd timpul! Fiica lui Bodescu de la FRF i-a spus „DA” fostului atacant din Superliga
Gigi Becali „îngheață” staff-ul la FCSB! 3 decizii anunțate în disperare de cauză, după eșecul cu FC Argeș
Superliga
Gigi Becali „îngheață” staff-ul la FCSB! 3 decizii anunțate în disperare de cauză, după eșecul cu FC Argeș
Cine este liceanul care a îngenuncheat-o pe FCSB: „Leit-leit Stanciu!” » Deja în istoria clubului, are un vis inedit: „Știți ce-aș face eu cu 500.000 de euro?”
Superliga
Cine este liceanul care a îngenuncheat-o pe FCSB: „Leit-leit Stanciu!” » Deja în istoria clubului, are un vis inedit: „Știți ce-aș face eu cu 500.000 de euro?”
Nu și-au meritat banii! » 10 catastrofe românești în Serie A
Campionate
Nu și-au meritat banii! » 10 catastrofe românești în Serie A
EXCLUSIV Investiție de amploare lansată de Dumitru Dragomir
Profit.ro
EXCLUSIV Investiție de amploare lansată de Dumitru Dragomir
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ce face Bianca Andreescu, în timp ce jucătoarele de top se pregătesc pentru debutul la Australian Open

Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale


Comentarii (8)
endeavour
endeavour  •  18 Ianuarie 2025, 11:15

Iar vorbește Nicolescu înainte de a aduce pe cineva???...Omul asta e incurabil, de aceea nu poate face niciun transfer!

dinamo100
dinamo100  •  18 Ianuarie 2025, 09:17

Mare 'bomba"! Daca ii da 5000 eur pe luna ar putea fi un transfer bun, altfel...hai sa fim seriosi.

strangerOne
strangerOne  •  18 Ianuarie 2025, 08:53

Dinamo poate sa sune adunarea celor risipiti prin Liga 1 si care, majoritatea, pierd timpul pe la alte echipe! Ia vezi: Daniel Popa, Mihai Popescu, Nistor, Ciubotariu, Grozav, Esanu, Hanca, Ghezali etc. Ar ajunge!

Vezi toate comentariile (8)
Comentează