LIGA 1    •   DINAMO

Dinamo, umilită de o echipă din Liga a 2-a în ultimul amical » Ce jucători a folosit Florin Bratu

FOTO: Facebook Dinamo
FOTO: Facebook Dinamo

Miercuri, 11 Iulie 2018

Dinamo a jucat azi ultimul amical din cantonamentul din Polonia. Echipa alb-roșie a fost învinsă clar de Chojniczanka Chojnice, locul 3 în Liga 2-a din Polonia, 2-5.

Antrenorul Florin Bratu a trimis o formulă inedită, cu mulți tineri. Cei mai importanți titulari au fost Vlad Olteanu, Ivan Pesici și Robert Moldoveanu, iar scorul la pauză a fost 3-0 pentru polonezi.

Golurile echipei Dinamo au fost marcate în finalul partidei, de Moldoveanu, 81, și Neicuțescu, 88, potrivit site-ului echipei roș-albe.

Dinamo: Eșanu – D. Ciobotariu, Ehmann, C. Dima, Vl. Olteanu – I. Șerban, Dudea, Tîrcoveanu – Pesic, Neicuțescu, Moldoveanu
Au mai intrat: R. Grigore, Axente, Sorescu.

Rezultate Dinamo:

Dinamo - Olimpia Elblag 4-0
Dinamo - Arka Gdynia 3-0
Dinamo - Zaglebie Lubin 1-1
Dinamo - Jagiellonia 1-4
Dinamo - Chojniczanka Chojnice 2-5

Comentarii (50)

dinamo_fan  •  12 Iulie 2018, 22:11
Postat de calinescu_ pe 11 Iulie 2018, 19:22

NE-AM SATURAT DE ASTEPTARE....!!!! EXPERIMENTE CU PSEUDO ANTRENORI SUNT PAGUBITOARE ....!!!!! CONTRA A FOST DE AJUNS ....!!!! ACUM VINE BRATU SI DISTRUGE CE A CONSTRUIT MIRIUTA IN 2 LUNI ....!!!!! INCA UN SEZON PIERDUT ....!!!!! PANA CAND ?????

probabil pana va veni cineva cu bani la DInamo...cum se intampla la orice echipa din lume. ne spui totusi la cate meciuri ai venit la stadion sezonul asta ?

conasu_boeru  •  12 Iulie 2018, 00:41
Postat de Petre Radulescu pe 11 Iulie 2018, 18:09

dinamo, RUSINEA FOTBALULUI ROMÂNESC!!!!

Băăă...nebunule nu mai scurge paharele de pe mese !

Izabela Iuliana Nazare  •  11 Iulie 2018, 21:01
Postat de arsenie_bb pe 11 Iulie 2018, 17:47

Zât în ghiveci, losere

poti sa ne pupi undeva arsenie bb?loseri sunteti voi deci stai cuminte acolo unde te afli .

Vezi toate comentariile (50)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-

Acum, în direct din redacție

Urmărește aici

acum!
×