FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo, victorie clară în primul amical al verii » Succes de moral pentru „câinii” lui Dusan Uhrin

Dusan Uhrin, antrenor Dinamo // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 iunie 2021 18:36 / Actualizat miercuri, 23 iunie 2021 18:43

În primul amical din cantonamentul de la Bolu, Dinamo a obținut o victorie clară, 4-1 cu Ankara Keciorengucu.

„Câinii” lui Dusan Uhrin au „mușcat” din adversara de astăzi, echipă de liga a doua din Turcia.

Antrenorul ceh a utilizat echipe distincte în cele două reprize ale meciului, iar majoritatea golurilor au venit în prima parte, când „greii” s-au aflat pe teren.

Dinamo, victorie clară cu Ankara Keciorengucu

Dinamo a deschis scorul în minutul 14, grație unui autogol al adversarilor, iar celelalte goluri ale alb-roșilor au fost reușite de Deian Sorescu din penalty (minutul 28), Andreas Mihaiu (35) și Cătălin Măgureanu (53).

Cum a arătat Dinamo în amicalul cu Ankara

Prima repriză: Eșanu - Sorescu, Puljic, R. Grigore, A. Radu - Bani, Vl. Achim, Fabbrini - Mihaiu, Nemec, Neicuțescu

A doua repriză: Fara - Nica, Ehmann, Bejan, Giafer - Florescu, Răuță, G. Crețu - Borcea (Bordușanu 78), Moldoveanu, Măgureanu

Dinamo va juca și un amical cu Galatasaray Istanbul, pe 27 iunie, în cantonamentul de la Florya al grupăarii „Cim Bom”.