FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - VOLUNTARI 2-1

DINAMO - VOLUNTARI 2-1 // Dusan Uhrin, epuizat: „Am cu 10 ani mai mult decât la începutul meciului” » Ce spune despre problemele din lot cu FCSB

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 septembrie 2019 22:52

Dusan Uhrin, antrenorul ceh al lui Dinamo, a comentat victoria reușită de echipa sa contra Voluntariului, scor 2-1. Acesta a explicat cum au reușit jucătorii săi să câștige meciul, mărturisind și cât de mult l-au epuizat cele 90 de minute ale partidei.

„Știam că va fi un meci dificil, cunoșteam unii jucători din echipa adversă. Am jucat precum o echipă. Nu am fost fericit cu jocul din prima repriză, îmi doream să arătăm mai mult. Am început bine repriza secundă, am marcat, dar am avut ceva probleme la acel penalty. Nu am jucat bine, dar am jucat precum o echipă

Poate am fost obosiți, dar și cei de la Voluntari au jucat în Cupă. Sunt fericit, dar am cu 10 ani mai mult decât la începutul meciului, m-a îmbătrânit acest meci.

Sorescu a luat roșu, dar nu vreau să comentez eliminarea. Am alți jucători care să-l înlocuiască. Azi a jucat așa și așa, dar în celelalte meciuri jucase bine. Fabbrini nu va juca în Derby, asta e clar. Accidentarea lui Montini nu e gravă”, a spus Uhrin, la Look Sport.

„Urmează meciul cu Steaua, apoi nu-mi mai pasă pentru că apoi urmează o pauză și am destul timp să pregătesc încet-încet echipa” - Dusan Uhrin, antrenor Dinamo

Vezi aici toate detaliile de la partida Dinamo - FC Voluntari

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!