FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - GAZ METAN

Doar în Liga I > U Cluj joacă cu Gaz Metan pe "teren propriu"...la Mediaş

Mediaşul joacă în deplasare la...Mediaş
Mediaşul joacă în deplasare la...Mediaş

Articol de GSP - Publicat joi, 07 aprilie 2011 00:00 / Actualizat joi, 07 aprilie 2011 13:49

Şepcile roşii vor întîlni formaţia lui Cristi Pustai în etapa următoare, iar meciul se va juca la Mediaş, chiar dacă "pe hîrtie" Clujul va evolua pe teren propriu.

Lucrările de la stadionul din Cluj i-au obligat pe alb-negri să caute alte oraşe pentru a juca partidele de pe teren propriu. După episoadele Alba Iulia şi Bistriţa, clujenii s-au mutat la Mediaş, iar în acest weekend vor juca cu formaţia locală într-o partidă pe care elevii lui Ionuţ Badea o vor juca "pe teren propriu". Tehnicianul ardelenilor a rememorat şi perioada din 1940, cînd clujenii au fost nevoiţi să îşi mute sediul la Sibiu din cauza dictatului de la Viena, care a hotărît cedarea unei părţi a Transilvaniei, Ungariei Horthyste: "Este o ciudăţenie că vom juca cu Gaz Metan pe teren propriu chiar la Mediaş, dar ««U»» Cluj este peste tot acasă. Ne aşteaptă un meci dificil cu o echipă care are un joc consistent şi cu un antrenor foarte bun. Este a treia partidă din această săptămînă şi chiar dacă se simte oboseala, psihic am stat bine. Trebuie să rămînem concentraţi şi eficienţi", a explicat Ionuţ Badea.

Cristea: "Cine nu respectă fotbalul se autoelimină"
După ce fanii clujeni au afişat un banner uriaş reprezentînd un aparat foto pentru a evita escapadele fotbaliştilor, Adrian Cristea a explicat că nu se simte vizat: "Nu am de ce să mă simt urmărit. Suporterii sînt suporteri, nu sînt nici jandarmi, nici detectivi. Cine nu respectă această meserie se elimină singur, iar eu am încercat să dau mereu totul pentru echipă. Important este ca acum să acumulăm cît mai multe puncte", a spus Adrian Cristea.

Citește și:
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
Superliga
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Campionate
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Superliga
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Profit.ro
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (2)
sebastian_onciu
sebastian_onciu  •  07 Aprilie 2011, 15:56

Liga 1,un campionat SF,unic in galaxie!

ockiu
ockiu  •  07 Aprilie 2011, 13:54

de parca mai conteaza o anomalie`n plus :)) :))

Vezi toate comentariile (2)
Comentează