FOTBAL  »  LIGA 1  »  OŢELUL GALAŢI - DELTA TULCEA 1-2

Dorinel Munteanu a fost contestat şi în timpul amicalului cu Delta Tulcea

Dorinel Munteanu, Munteanu, Otelul

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 septembrie 2009 00:00

Formaţia Oţelul Galaţi a fost învinsă, miercuri, de echipa de ligă secundă Delta Tulcea cu scorul de 2-1, în meciul amical disputat pe terenul moldovenilor, la finalul căruia suporterii roş-alb-albaştrilor l-au contestat vehement pe antrenorul Dorinel Munteanu.

Golul echipei Oţelul a fost marcat de Paraschiv, în minutul 12, iar pentru Delta Tulcea a înscris Pantelie, în minutele 6 şi 26. Antrenorul Dorinel Munteanu a început meciul cu următoarea formulă: Kolev - Cârjă, Sârghi, Jelev, Siminic - Neagu, Giurgiu, G. Paraschiv, Sălăgean - Ibeh, Axente. Pe parcurul jocului, tehnicianul a rulat tot lotul avut la dispoziţie.

Acest meci consemnează şi revenirea pe teren a lui Gabriel Viglianti, care a absentat timp de un an, după o operaţie suferită la ligamentele genunchiului drept. Mijlocaşul argentinian a evoluat 20 de minute, fiind introdus în minutul 70.

La acest meci au asistat aproximativ 1.000 de suporteri, care la final l-au contestat din nou pe antrenorul Dorinel Munteanu, căruia i-au cerut să demisioneze

Sursă: NewsIn

Playtech: BOMBĂ! Frații Dedeman au spart banca. Au dat 58 de milioane de euro pe o nouă afacere neașteptată