Alte știri din fotbal
Filipe Coelho anunță că schimbă foaia de acum înainte: „Este momentul să ne concentrăm pe campionat”
0
Daniel Pancu, nemulțumit: „Prea mulți jucători, e problema conducerii”
0
„Nu bugetul a fost problema!” » Ce s-a întâmplat, de fapt, la Universitatea Craiova în actualul sezon european
0
Cum se simte fotbalistul ajuns la spital după controversa week-end-ului în Superligă » Rezultatul RMN-ului
0
Știri din fotbal internațional
Ștefan Bană a semnat cu noua echipă » Destinație total neașteptată
0
Chelsea - Brighton, în etapa #2 din Premier League. 6 goluri și spectacol total
1
Un nou transfer important pe scena europeană » Galatasaray l-a prezentat oficial pe Rafael Leao
0
De nicăieri! Barcelona s-a înțeles cu Arsenal pentru transferul atacantului: „Here we go”
1
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
9
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
4
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
Motivele pentru care islandezii au respins aderarea la Uniunea Europeană în ...
Libertatea
Venezuela vrea afară din Organizația Țărilor Exportatoare de Petrol. Cum ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
Ce este „Inelul de Aur”, bucla rutieră de 27.000 km, cât două treimi din ...
Libertatea
Ce titlu pompos ca de obicei,cu ce a ingenunchat-o Otelul pe Dinamo?
Dorinel daca nu face reciprocitati se ridica incet si sigur ! Celalti isi plaseaza punctele intre ei ....
+++Cea mai tare din Carpati este OTELUL Galati +++ zice si Delia
"Lumea m-a luat în derâdere "...cine l-a luat in deradere?Asta e o forma de a spune,v-am spus eu,dar nu m-ati crezut!cand,de fapt,nu l-a contrazis nimeni!Nici cand era"prieten"cu alcolul nu l-a luat nimeni in deradere,dar starnea mila...Bravo lui,se pare ca a invins o problema care i-a omorat pe altii!Sigur,orice om isi doreste sa-i fie recunoscute meritele,dar,deocamdata nu a facut nimic deosebit,asa cum are pretentia...Recordmenului selectiilor la Nationala merita sa-i uram succes...Succes,Dorinel!
Dorinel este cel mai bun antrenor de rezultat din Romania la ora actuala, a preluat reteta brevetata de Dan Petrescu la Urziceni si a facut istorie la Otelul. Cu un lot subtire, echipa compenseaza prin efort, disciplina si spirit de sacrificiu, calitati la care Dorinel a excelat ca jucator si acum demonstreaza ca are capacitatea de a le transmite si fotbalistilor pe care ii antreneaza. Si inca ceva: mana antrenorului se vede la fazele fixe si aici din nou Otelul performeaza mult peste valoarea lotului.
Șezi blând dorinele, echipa ta joaca același fotbal urat meci de meci. Nu te mai umfla în pene că tot în play-out veți fi.
Felicitări pentru victorie, Dorinel! Ești un antrenor bun! —— Steliștii adevărați nu uită cum i-ai dat o șansă lui Kapetanos, care a fost ignorat de Lăcătuș. Și ce atacant s-a dovedit a fi! Succes în tot ce faci!
Otelul are buget de salarii mai mari decat UTA. UTA si Dinamo au cel mai mic buget la dispozitie si se vede. In plus, la Otelul au ramas o parte dintre cei de anul trecut. la UTA au plecat cam toti jucatorii (pentru ca aveau salarii foarte mari si au ajuns cu ei la baraj). E mult mai greu de inchegat echipa la Arad. Problema e la management, unde Otelul > UTA, nu neaparat la antrenori.
Sa facem o comparatie Munteanu-Rednic. Ambii au transferat aproape un lot intreg.Unul (Dorinel) a luat jucatori corespunzatori pentru planul sau tactic (nu stiu daca mai sunt doua-trei echipe care sa aiba o tactica in functie de adversar),celalalt (Mircea) a luat jucatori in functie de planul "buzunarului".
altul persecutat...am auzit doar laude la adresa lui
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.