FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - OȚELUL 1-1

Dorinel Munteanu, dezamăgit după a douăsprezecea remiză din acest sezon: „Dacă nu cedam de atâtea ori, acum eram în play-off”

Dorinel Munteanu

Articol de - Publicat luni, 22 ianuarie 2024 19:35 / Actualizat luni, 22 ianuarie 2024 19:38

Oțelul Galați a înregistrat a douăsprezecea remiză a acestui sezon din Superligă, după 1-1 cu Voluntari.

Echipa antrenată de Dorinel Munteanu (55 de ani) ocupă în prezent locul 10 în Superligă, având 27 de puncte, cu 6 mai puține decât ocupanta locului 6, Farul.

Pentru Oțelul urmează meciul cu Petrolul, echipă care a înregistrat același număr de remize, 12. Ploieștenii ocupă locul 8 în clasament, având 30 de puncte, cu 3 mai multe decât Oțelul.

Numărul spectatorilor prezenți la meciul Voluntari - Oțelul » Nu e o farsă, e informarea OFICIALĂ!
Voluntari - Oțelul

Dorinel Munteanu, după remiza cu Voluntari: „Dacă nu cedam de atâtea ori, acum eram în play-off”

„Am făcut multe egaluri, am cedat multe puncte în acest campionat. Dacă nu cedam de atâtea ori, acum eram în play-off.

Nu vreau să fiu răutăcios, dar rezultatul este unul mincinos. Am dominat tot meciul, dar în a doua repriză le-am lăsat puțin inițiativa și ne-a costat.

N-am câștigat și îmi pare rău pentru băieți, am făcut o partidă foarte bună. Acest punct cu siguranță va conta la final.

În prima repriză am avut siguranță în defensivă, am avut o apărare exactă. În a doua repriză adversarii au pus mai multă presiune. Au introdus jucători înalți, au jucat cu mingi lungi și au reușit să marcheze”.

Dorinel Munteanu, dezamăgit după a 12-a remiză din acest sezon: „Dacă nu cedam de atâtea ori, acum eram în play-off”

„Ne vedem de drumul nostru, avem meci greu cu Petrolul, o echipă care se bate și ea la play-off. Avem un lot valoros din punctul meu de vedere, e treaba mea să fiu inspirat și să găsesc cel mai bun prim 11 și să fac schimbările potrivite.

Am avut multe ocazii în acest meci, dar asta e situația. La ocazia din prelungiri, dacă mingea era pe jos n-avea nicio șansă portarul lor, dar până la urmă el a fost eroul jocului”, a declarat Dorinel Munteanu la emisiunea Fotbal Club de la Digi Sport.

VIDEO. Dorinel Munteanu a comentat plecarea lui Ariel Lopez de la Oțelul Galați: „Nu a fost ce mi-am dorit eu”

Vezi și alte știri:

Brighton l-a cedat pe Adrian Mazilu! Prezentare specială, cu „tricolorul” României, la noua echipă
MERCATO
Rapid, variantă de ultim moment pentru postul de portar! E căpitan de echipă și jucător de națională