FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PETROLUL

VIDEO+FOTO Cine s-a făcut mai tare de râs? Goluri după două gafe imense în prima repriză din Dinamo - Petrolul

Goncalo Gregorio (28 de ani) a deschis scorul în minutul 22 al meciului Dinamo - Petrolul, profitând de o gafă uriașă a lui Seniko Doua (21 de ani). Zoran Petrovic (26 de ani) a egalat după altă greșeală, de această dată în defensiva „câinilor”. +4   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 26 august 2023 22:38 / Actualizat sambata, 26 august 2023 23:01

Dinamo a controlat prima parte a partidei de pe arena „Arcul de Triumf”, dar a fost nevoie de o gafă în defensivă pentru a-l învinge pe Zima.

VIDEO CU FAZA. Seniko Doua i-a pus mingea pe tavă lui Gregorio la golul de 1-0 din Dinamo - Petrolul

În minutul 21, Gabriel de Moura a centrat înalt, din apropierea fanionului de la colțul terenului. Mingea n-a părut periculoasă, a depășit toți dinamoviștii și a ajuns la Doua.

Fundașul ivorian a vrut să rezolve elegant faza, a direcționat balonul cu pieptul către portar, dar a greșit direcția și intensitatea.

Goncalo Gregorio a fost pe fază, a profitat și a înscris cu un șut puternic din 6 metri.

Christian Ilic și Adnan Golubovic au întors favorul

În minutul 37, Christian Ilic, aflat la debutul ca titular pentru Dinamo, și portarul Adnan Golubovic le-au întors „lupilor galbeni” favorul.

Golubovic l-a „băgat în ședință” pe Ilic cu o pasă riscantă, care nu-și avea rostul, austriacul a greșit preluarea, Seto a recuperat și l-a invitat pe Zoran Petrovic să egaleze. O execuție simplă, în poarta rămasă goală.

Primul transfer pe care Șumudică vrea să-l facă la FCU Craiova: campion în Liga 1 și fost fotbalist la FCSB

FOTO Fază confuză în CFR Cluj - Botoșani » Olinga a văzut „galben”, apoi a fost eliminat! Totul fără consultarea VAR

„Edi a auzit ce a spus!” » GSP a aflat de ce Alex Mitriță a fost lăsat acasă de selecționer: „Toți au simțit că-i lasă la greu”