Alte știri din fotbal
UTA - Corvinul, în runda #6 a Superligii: măsură inedită anunțată de galeriile celor două cluburi » Echipe de start
0
Calcule la titlu în Bănie: „Acesta e grupul care vrea să ne împiedice” + Reacție virulentă: „Au refuzat să ajute fotbalul românesc"
6
„Grădinița lui Dinamo crește frumos” » Ionuț Chirilă a disecat izbânda cu Chindia și și-a expus planurile: „La FCSB se întâmplă exact invers!”
2
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
1
Știri din fotbal internațional
Se amână debutul lui Rodri la Barcelona
0
„Shooterul” român a fost prezentat în... Thailanda! A luat numărul 99
0
Prima rundă, prima catastrofă: Manchester United, bătută fără drept de apel de nou-promovată! Premieră istorică după 52 de ani
3
Cât ajunge să le coste „Noul San Siro” pe Inter și Milan
0
Lifestyle
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
1
„Călăreața apocalipsei” » Și-a lăsat mască urmăritorii cu noile fotografii provocatoare
3
„Dacă eram după bani, luam unul cu mai puțini copii!” » Replică tăioasă pentru cei care o acuză că s-a măritat din interes
4
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
5
Măsuri de urgență la CNE Cernavodă. Dunărea a ajuns la un minim istoric, ...
Libertatea
Doi salvamari au scos din mare un fragment de dronă la Năvodari, în preajma ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Petrolul continuă să circule în ciuda crizei din Ormuz. Operațiunea secretă ...
Libertatea
din pacate pentru tine, nu.
Inseamna ca echipele care domina fotbalul european in ziua de azi sunt vai de capul lor pentru ca nu prea au jucatori din propria pepiniera. Si nu era chiar atat de "majoritara" treaba, sa stii. Din marea echipa a Craiovei cred ca doar 5 proveneau din pepiniera proprie: Negrila, Balaci, Camataru, Geolgau si Irimescu. Ungureanu sau Cartu, desi craioveni, nu provin din pepiniera Universitatii, ci a CSS. Ma rog, conteaza mai putin, Craiova a facut o treaba exceptionala atunci, adversarele ei au fost mai grele, dar cea mai mare performanta din fotbalul romanesc e a Stelei. Daca tot e sa dam Cezarului ce-i al Cezarului.
Fie si numai pt faptul ca U Craiova a jucat aproape exclusiv cu jucatori din pepiniera proprie si ar trebui sa-i dam Cezarului ce e al Cezarului!In rest,petarde marca GSP ca sa mai treaca timpul in pandemie!!!
Îmi place teribil că după interviul maraton cu cel mai frustrat antrenor a secolului i se demolează pe rând toate afirmațiile cu argumente statistice și cu variante ale poveștii relatate de către ceilalți "actori". Referitor la traseul Stelei nu cred că trebuie să asculte cineva de toți habarniștii care spun că a fost ușor (Vejle și Honved erau campioanele Danemarcei și Ungariei, calificate en-fanfare la CM din Mexic 86- vedeți ce a făcut Danemarca atunci- cu "baloane de Aur" la Vejle și jucători remarcabili, ex Detari la Honved) însă e chiar amuzant că oamenii refuză să înțeleagă că așa era sistemul atunci. Nu are nimeni nicio vina, și nici nu trebuie să retragem toate CCE câștigate în acei ani pentru că Lucescu și toți ratații nu au reușit nicio performanță în anii in care cu un pic de seriozitate și valoare se putea obține ceva mai ușor. Hai să retragem și CCE a lui Porto din 87 care "a avut bulan" cu un traseu penibil (Rabat, Vitkovice, Brondby, Dinamo Kiev, iar în finală a dat un gol întâmplător cu călcâiul), să-i luăm Cupa lui PSV din 88 care n-a bătut pe nimeni (in primul tur erau sa fie scoși de Galata, au scos pe R. Viena în turul 2 iar mai apoi, 5 meciuri cu Bordeaux- Real și Benfica n-au bătut pe nimeni, s-au calificat numai cu gol dat în deplasare și au câștigat la 11m în finală). Vreți să mai amintim și de traseul ridicol al lui OM in 93? Glentoran, D. București, Bruges, CSKA Moscova, niște egaluri cu Rangers și "un cap"
Nu esti dinamovist?:)
care noi?
Pai egal (la general) bineinteles!:) Barca n-a avut mari ocazii in finala jucata practic...acasa! Valoarea s-a vazut, Steaua a vut in 4 ani o CUPA, o finala si o semifinala (toate de CCE)! Craiova n-a dansat decat o vara...ca si voi!:)
Bravo ma, si campionatul din Feroe e peste al Romaniei? Si al Albaniei?
Fii politicos, nu trebuie sa fii agresiv, calmeaza-te. Roma a pierdut greu finala, Benfica a fost invinsa de Anderlecht si Bilbao a fost....mai buna ca Barcelona in anul respectiv. Am inteles de ce nu trebuie sa ne bucure succesul Stelei. Ai dreptate, draga mea!
care egal cesaroame? cu benfica au fost 2 egaluri iar daca vrei sa treci tu la egal scorurile din dubla cu nemtii, adica 3-3, hai si aia, dar sa le dai 2 goluri acolo nu era la indemana oricui; in rest a avut la general scoruri peste celelalte, d-aia s-au si calificat, 3-2 cu fiorentina si 2-1 d.p. cu bordeaux. referitor la noroc, zici de mecoiul tur de la kaiserslautern de noroc dar in finala de la sevilla ala ce a fost? stiinta jocului?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.