FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CHINDIA

FOTO Andrei Chivulete, două decizii majore în prelungirile primei reprize din Rapid - Chindia! Verdictul specialistului: „E un pic de discutat”

Chivulete, „roșu” arătat lui Căpușă / FOTO: Captură @Orange Sport 1

Articol de - Publicat sambata, 25 februarie 2023 21:15 / Actualizat sambata, 25 februarie 2023 21:19

„Centralul” Andrei Chivulete a avut un final complicat de primă repriză în Rapid - Chindia, la scorul de 0-0.

Rapid și Chindia au oferit o primă repriză mai mult decât agreabilă, un ritm alerg și ocazii la ambele porți. Minutele de prelungire au adus și două faze controversate.

Mihai Stoica prevede un posibil „cutremur” în Liga 1: „Ar fi corect!”
PLAY-OFF

Rapid a cerut penalty contra Chindiei! Verdictul lui Marius Avram

În minutul 45+1, Dugandzic a căzut în careu după un duel cu Adrian Ioniță. Apărătorul celor de la Chindia are o mână pe atacantul rapidist.

Aici e un pic de discutat. Fundașul celor de la Chindia își asumă un risc când ține evident tricoul adversarului. E evident că te expui, dar întrebarea este dacă această ținere are intensitate și provoacă o cădere a atacantului.

E greu de spus din imaginile TV. Tind să îi dau credere arbitrului aici, e o ținere ușoară. Înțeleg de ce cei din cabina VAR nu au intervenit. Cred că nu ar fi intervenit nici dacă dădea penalty. Nu îți poți da seama de intensitate de pe imaginile TV
- Marius Avram, la „Digi Sport Special”

Căpușă, eliminat în Rapid - Chindia

În al doilea minut al prelungirilor, Tiberiu Căpușă a făcut un fault inutil în tușă, departe de poartă. A întins piciorul și l-a lovit pe Junior Morais.

„Nu este nimic de discutat, eliminare”, a spus fostul arbitru Marius Avram, la „Digi Sport Special”.

Starul celor de la FCSB, dezvăluiri despre cea mai grea perioadă a vieții: „Mergeam la magazin și calculam fiecare ban. Nu ieșeam în oraș”

FCU Craiova chiar are o nouă mare rivală » Atac dezlănțuit: „Se întâmplă în România! Cum naiba să nu te iei de ei?”