FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - ASA TG. MUREȘ 1-1

Două note 4! Doi steliști au dezamăgit crunt în remiza cu ASA Tâgu Mureș

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 martie 2017 08:45

Steaua București a înregistrat aseară un nou rezultat dezamăgitor, obținând doar o remiză pe teren propriu în fața ultimei clasate, ASA Târgu Mureș, scor 1-1.

Doi steliști au avut evoluții dezastruoase în meciul de aseară și nu au primit notă de trecere din partea Gazetei.

Aflat la primul meci ca titular după accidentare, Florin Tănase a avut o prestație ștearsă aseară și nu a contribuit la nicio fază ofensivă a Stelei, greșind numeroase mingi.

A fost notat cu 4, la fel ca Jakolis. Croatul, care avusese un început promițător de an, nu a avut nicio realizare în meciul de aseară.

Cel mai bun jucător al echipei lui Laurențiu Reghecampf a fost atacantul Harlem Gnohere, notat cu 7.

Introdus pe teren în minutul 52, chiar în locul lui Florin Tănase, francezul a revitalizat atacatul Stelei, reușind golul egalizator al echipei sale din minutul 73.

De partea cealaltă, remarcatul echipei lui Ilie Stan a fost goalkeeper-ul Eduard Pap, care a primit nota 9.

Portarul și-a salvat echipa în numeroase situații, continuând astfel evoluțiile convingătoare din acest sezon.