FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dragoş Grigore speră ca munca să dea roade la Dinamo în retur: ”Nu-s Nostradamus, dar vreau pe podium!”

Articol de - Publicat sambata, 02 februarie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 01 februarie 2013 20:02

Dragoş Grigore, 26 de ani, nu concepe să rămînă cu Dinamo pe locul 7, acceptă să continue în Ştefan cel Mare şi spune că România va învinge la Budapesta luna viitoare


- Dragoş, simplu şi la obiect: pînă pe ce loc poate urca Dinamo în primăvară?
- E greu de prevăzut, nu sînt Nostradamus, însă cu muncă, determinare, sacrificiu, putem ajunge pe podium.

- Sînteţi pe 7, iar în faţa voastră sînt cluburi mai liniştite din punct de vedere financiar, chiar şi Ţălnar e circumspect.
- Nu e imposibil să atingem podiumul. Atît timp cît sînt şanse matematice, trebuie să ne luptăm! Muncă, determinare, sacrificiu, am spus. Şi noroc, bineînţeles.

- Pleci sau rămîi?
- Sînt jucătorul lui Dinamo şi voi încerca să ajut echipa să reajungă în fruntea clasamentului.

- Aţi pierdut cinci jucători în iarna asta, Ţucudean, Pulhac, Koulibaly, Alvarez şi Galcev...
- Dinamo are valoare, are tradiţie şi nu îşi permite să stea cu gîndul la cei ce pleacă.

- Te stimulează şi convocarea la prima reprezentativă?
- Nu poate decît să mă bucure. Şi e bine că sîntem tot mai mulţi băieţi de la Dinamo, înseamnă că am muncit bine la club. Îţi dă încredere şi forţă, ţie ca fotbalist, dar îi stimulează şi pe colegii tăi.

- Un pronostic pentru Ungaria - România?
- Mai sînt amicale de disputat pînă atunci, toate la timpul lor. La ce să ne aşteptăm? La victoria României, normal!


"N-am fentat antrenamentele din Poiană, chiar dacă au fost solicitante. Nu m-am plîns nici un moment, fiindcă ştiam cît de folositoare vor fi. OK, n-a fost nici unul dintre noi încîntat, însă am fost conştienţi de utilitatea lor"
Dragoş Grigore, fundaş Dinamo

24 de partide din 24 posibile a bifat Grigore în sezonul de toamnă, în toate competiţiile, marcînd şi un gol

Citește și:
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
Superliga
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
Mihai Stoica a numit cele două echipe care se bat la titlu în Superliga: „Pe ele le văd”
Superliga
Mihai Stoica a numit cele două echipe care se bat la titlu în Superliga: „Pe ele le văd”
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Superliga
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Anamaria Prodan a fost dată afară de la Antena 1! Emisiunea s-a închis în plin sezon
Media
Anamaria Prodan a fost dată afară de la Antena 1! Emisiunea s-a închis în plin sezon
Fost arbitru cumpără în România un hotel pe plajă FOTO
Profit.ro
Fost arbitru cumpără în România un hotel pe plajă FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (10)
reddm
reddm  •  02 Februarie 2013, 13:30

PLEACA SI LASA INTEVIURILE.....lasa-ne !!!! cauta-ti echipa pleaca de la Dinamo!!!

radmin_2121
radmin_2121  •  02 Februarie 2013, 11:26

du-te la steaua

claudiu1982alba
claudiu1982alba  •  02 Februarie 2013, 10:25

hai pleaca gaforule nua ai ce cauta la dinamo!!

Vezi toate comentariile (10)
Comentează