Articol de GSP - Publicat vineri, 20 iulie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 20 iulie 2012 11:27
După plecarea lui Coman la FC Vaslui, evoluţia slabă a lui Albuţ din meciul cu MyPa i-a făcut pe şefii giuleştenilor să se gîndeasă în privinţa aducerii unui nou portar.
Primul pe lista giuleştenilor este Emilian Dolha, care şi-a mai încercat norocul în această vară la FC Vaslui, dar nu a fost păstrat de cei de acolo şi a rămas fără echipă. Goalkeeperul de 32 de ani a mai jucat la Rapid în perioada 2000-2006 şi are şanse destul de mari să semneze cu giuleştenii, anunţă DigiSport.
Albuţ a avut o evoluţie slabă în meciul de aseară, fiind în multe momente nesigur. Tot fostul portar al celor de la FCM Tîrgu Mureş a fost şi cel care a greşit la golul finlandezilor, lucru de care George Copos s-a arătat deranjat, anunţînd că va mai aduce un portar.
Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!