FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - VIITORUL 0-2

Edi Iordănescu, deziluzionat după eșecul cu Viitorul: "Sunt și momente în care nu pot ține de cald doar cuvintele mele"

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 aprilie 2018 19:35

Edi Iordănescu a acuzat maniera de arbitraj a lui Marcel Bârsan în înfrângerea suferită de Astra, scor 0-2, contra campioanei Viitorul.

"Perioada de întrerupere de 3 săptămâni a fost una foarte grea. Clima a fost de așa natură încât ne-am antrenat în niște condiții foarte proaste. Au fost niște speculații care au stricat atmosfera din lot. Noi am ajuns aici cu muncă multă și cu o stare de spirit benefică progresului. Sunt și momente în care nu pot ține de cald doar cuvintele mele. Eu știu ce a fost în vestiar în aceste săptămâni.

Am fost sezonul ăsta o echipă care de obicei propuneam o bună organizare de joc. Astăzi nu ne-a ieșit. Prima repriză a aparținut în tiotalitate Viitorului. A urmat și acel moment, al eliminării lui Florentin Matei. Nu poți rupe echilibrul în minutul 40 pentru așa ceva. Uitați-vă la Drăguș care trebuie să fie eliminat. Au existat mai multe decizii ciudate. Al doilea lor gol a fost marcat dintr-o poziție de ofsaid.

În repriza secundă am întors soarta jocului. Am avut niște ocazii extrem de mari. Nu s-a văzut omul în minus. Nu vom digera ușor această înfrângere", a declarat Edi Iordănescu la TV .

Vezi cele mai importante faze din Astra - Viitorul, 0-2!