Alte știri din fotbal
Denis Alibec l-a comparat cu Gică Hagi: „Seamănă foarte mult la caracter”
0
Dinamo s-a înțeles cu un atacant! Andrei Nicolescu a dezvăluit detaliile mutării
1
De ce transferul lui Drăguș la FCSB e foarte greu de realizat
1
Nuno Campos pregătește o surpriză la Dinamo: „Sunt convins că le va plăcea suporterilor”
0
Știri din fotbal internațional
Au mare încredere că pot elimina Franța: „Sper că nu se bucură că joacă cu noi”
0
Președintele țării a „erupt”, după eliminarea de la Mondial: „Selecționer incompetent!”
2
E la 88 de minute de recordul stabilit de Walter Zenga la CM » Reacția italianului: „Diferența e notabilă”
3
Emoționat până la lacrimi de scrisoarea lui Deschamps: „Rareori îmi arăt sentimentele”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Dua Lipa a postat primele imagini din luna de miere, în Coasta Amalfi, ...
Libertatea
Obiceiul de la duș asupra căruia oncologii trag un semnal de alarmă: ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cazul Caracal, după 7 ani. Nicolae Alexe, dat exemplu de IGPR despre cum se ...
Libertatea
Fcsb-ul cu Edi, NU juca nimic. Multe meciuri le-au castigat in ultimele minute cu 1-0, la altele au beneficiat de lovituri de la 11 m, cu ajutorul arbitrilor, in ultimele minute ale meciurilor. Adevarata valoare se vede in meciurile internationale sau daca antrenorul merge afara si Edi a fost la Sofia si a fost catastrofala experienta. Tineti minte, la fel de catastrofala va fi experienta si la nationala. Jucatorii echipelor la care a antrenat, stiau doar sa se arunce in careu si sa obtina 11 m. Nu sutau la poarta, nu-i interesa sa marcheze din actiune. Din pacate, influenta politicului in ultimii 31 de ani in Romania, a fost catastrofala si nefasta pentru populatie. Daca la unguri, politicul a tinut cu dintii de firmele si bancile maghiare, statul maghiar detine peste 50% din actiunile la bancile lor, Ungaria a facut investitii majore care le aduce dividende in toate tarile din regiune si nu-i accepta pe ucrainieni si pe slovaci ca nu pot sa-si impuna politica de maghiarizare in localitatile in care traiesc unguri. In schimb, politicienii romani, ***, tot. Nu mai este o firma romaneasca intreaga si competitiva. Tot ce a mers in tara asta, politicienii si-au bagat nevestele, rudele, amantele cu salarii de mii de euro, pana s-a ales praful. Romania, o tara plina de resurse, importa la greu de la unguri, iar ungurii o tara saraca in resurse si fara industria pe care o avea Romania in 1989, exporta la greu in Romania. Cam asta e realitatea!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
CU ATIT MAI MULT N-AR FI NEVOIE DE INTERVENTII EXTERNE .
Eu zic că altfel decurge discuția : Băi, mai știi când am făcut chestia aia? Vrei să mai facem? Pune l pe ăsta antrenor...
E Ianis Hagi al antrenoratului.
Nu cred că după câteva trofee câștigate, mai era nevoie de vreo „influență politică”, articolul e foarte speculativ și tendențios. Cum ar decurge discuțiile? Patron: „caut un antrenor bun”. Consilier: „uite, Edi e disponibil, a luat titluri, cupe, a făcut treabă bună pe unde a fost”. Patron: „hmm, nu știu ce să zic, nu-s convins”. Consilier: „dar e recomandat de Gabriel Oprea, care n-are treabă cu fotbalul și nu mai reprezintă nimic în politică de ani de zile”. Patron: „a, păi zi așa, atunci se schimbă treaba, pe el îl pun”.
Mi se pare un pic tendentios articolul. Nu stiu, poate ca a reusit taica-su sa-l ajute pe la inceput, dar cred ca mai apoi pe Edi l-au recomandat rezultatele. Pai, cum adica, i-a acceptat CFR clauza de 350k€ acum doi ani tot pe pile? Si cand l-a dat atunci afara, Varga nu s-a mai gandit la prietenii? Iar anul trecut, l-a pus iar pe Edi tot pe pile si eventual tot cu clauza? Nu stiu, mi se pare putin exagerata toata povestea. Poate la cluburile patronate de stat (Gaz Metan, Pandurii) a mers, dar la cluburile private ma-ndoiesc. Pai isi batea joc Ioan Niculae de banii lui?
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Din poză reiese ca Maria Iordanescu nu a exagerat cu botoxul. Dac cu siliconul? Că n se vede in poza.
Tu chiar crezi în ce debitezi?
Articol carpit. Multe din faptele remarcate sunt normale si se pare CA Oprea a avut full job SA ii gaseasca Luo Edu echipa. Edi este in antrenor decent care poate SA antreneze orice echipa din Romania.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.