FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC VOLUNTARI

FOTO FCSB, pierdere importantă pentru derby-ul cu CSU Craiova » Eliminat după o EROARE de arbitraj!

Malcom Edjouma (25 de ani) a fost eliminat în minutul 86 al meciului FCSB - FC Voluntari, la scorul de 1-0, și va rata derby-ul de runda viitoare cu CS Universitatea Craiova.

Articol de GSP - Publicat luni, 12 septembrie 2022 23:24 / Actualizat marti, 13 septembrie 2022 00:04

Malcom Edjouma a devenit om de bază în formula lui Nicolae Dică, omul care adună baloanele pierdute de colegi. Francezul a avut o prestație solidă și contra Voluntariului, în remiza 1-1, dar nu a prins ultimele minute pe teren.

Vadim Rața, răzbunare în fața lui Becali: „Recunosc, a fost special și ciudat pentru mine!” + sfat pentru fotbaliștii ofertați de FSCB: „Altfel nu mai joacă”
FCSB - FC Voluntari 1-1

Edjouma, „galben” primit degeaba în FCSB - Voluntari

Edjouma a văzut primul cartonaș galben în minutul 68, când Marcel Bîrsan a văzut un henț prin care mijlocașul a oprit un contraatac al ilfovenilor. Reluările arată că decizia „centralului” a fost una greșită! Edjouma a blocat mingea cu umărul, regulamentar.

Al doilea avertisment, cel din minutul 86, a fost corect arătat, pentru un fault asupra lui Rața.

Eliminarea eronată a lui Edjouma i-a costat pe cei de la FCSB. Nemec a egalat în prelungiri, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Edjouma, absent la derby-ul cu CS Universitatea Craiova

În afara punctelor pierdute astăzi, eliminarea lui Malcom Edjouma mai are o miză.

Francezul nu va putea fi folosit în derby-ul dintre CS Universitatea Craiova și FCSB, programat duminică, de la ora 21:30, pe arena „Ion Omblemenco”.

Edjouma, după FCSB - FC Voluntari 1-1: „Am obosit pe final”