FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CHINDIA

Emil Săndoi n-a înțeles o fază din CFR Cluj - Chindia Târgoviște: „N-am făcut niciodată asta. Nici nu o voi face”

CFR Cluj a învins-o pe Chindia Târgoviște, scor 1-0, în etapa 3 a Ligii 1. Emil Săndoi (56 de ani) crede că detaliile au făcut diferența la meciul din Gruia.

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 august 2021 00:32 / Actualizat duminica, 01 august 2021 00:33

Emil Săndoi a găsit și o fază suspectă de arbitraj, în minutul 51, când Doru Popadiuc a fost doborât de Cristi Manea. Imediat, Alibec a marcat golul clujenilor.

Emil Săndoi, după CFR Cluj - Chindia 1-0

„Cred că au fost două reprize total diferite. Prima, cu un plus pentru noi, dar nu am fost deloc inspirați. A doua în care cei care au intrat de pe bancă la CFR au făcut diferența.

E adevărat, la faza golului cred că ar fi trebuit să se fluiere un fault la Popadiuc. Nu s-ar mai fi ajuns la acea fază în care schimbăm pase în careu. N-am făcut asta niciodată la antrenamente și nici nu o să facem.

Este o înfrângere care nu îmi convine. Suntem la început, mai facem greșeli, dar mă îngrijorează evoluția unor jucători. Nu sunt la nivelul de anul trecut. E adevărat, am întâlnit și o echipă foarte bună. Probabil toată lumea se aștepta să câștige”, a declarat Emil Săndoi, la Telekom Sport.

Ne doare pe toți. Chiar i-am felicitat pe cei de la CFR Cluj, le-am urat succes în continuare. Să ajungă în grupele Ligii dacă se poate. Este echipa care ne-a reprezentat la cel mai înalt nivel de fiecare dată. Și când au ieșit, au făcut-o cu fruntea sus
- Emil Săndoi, despre eliminările echipelor românești din Conference League

Adrian Mutu, după eșecul de la Voluntari: „Câteodată nu înțeleg fotbalul”

Ce i-a lipsit CFR-ului în prima repriză cu Chindia: „E o nucă tare, de asta are nevoie Șumudică”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”