FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - PETROLUL

Eugen Neagoe, după Farul - Petrolul: „Suntem Moș Crăciun! Așa facem mereu!”

Eugen Neagoe // foto: Ionuț Iordache (GSP)
Eugen Neagoe // foto: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 15 martie 2026 18:29 / Actualizat duminica, 15 martie 2026 18:33

Eugen Neagoe (58 de ani), antrenorul de la Petrolul Ploiești, a avut ceva să le reproșeze fotbaliștilor lui, la finalul eșecului cu Farul, scor 0-2, din prima etapă a play-out-ului.

Eugen Neagoe și-a criticat elevii pentru modul ușor în care echipa lui a încasat golurile. A subliniat faptul că nu este prima dată când se întâmplă acest lucru.

Eugen Neagoe, după Farul - Petrolul 2-0: „Noi trebuie să le dăm mingea să o bage în poartă!”

„Sunt dezamăgit de rezultat, în primul rând. Cred că a fost o primă repriză echilibrată. Nicio echipă nu a avut ocazii mari de a marca.

Din păcate, am făcut noi acea greșeală și le-am făcut un cadou. Este normal că atunci când le dai pasă adversarilor în careu să primești gol.

Repriza a doua am încercat, am făcut schimbări. La golul doi am pierdut ușor mingea în partea stângă. Nu știu dacă a fost fault sau nu. Ne-au prins pe contraatac și ne-au marcat gol. Știam că așa se va întâmpla. Le-am și spus asta.

Am avut ocazii, dar nu am reușit să o băgăm în poartă, în schimb la 0-0 le-am făcut acel cadou. Cam asta e istoria acestui joc. Suntem Moș Crăciun! La toate echipele, care au probleme, noi trebuie să le dăm mingea să o bage în poartă.

Nu e prima dată când se întâmplă asta. Sper că au înțeles și să termine cu cadourile astea. E o luptă dificilă în play-out. Depinde de fiecare echipă și de fiecare joc în parte”, a spus Eugen Neagoe, conform digisport.ro.

Clasamentul din play-out

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (3)
borabora
borabora  •  17 Martie 2026, 01:13

Sezonul asta Petrolul a fost mai degraba .. o babă fără dinți. Cu doar 24 de goluri marcate in 31 de meciuri e un miracol ca nu e ma jos in clasament. Cand se mareste viteza de joc pazele nu mai merg. Se vede ca nu e o echipa "lucrată" cu scheme de joc si omogenă. Oaste de strânsură, jucători blazați, practic cel mai slab nivel de joc din Superliga. Hanca, Dumitrescu penibili, Rareș Pop parca nu e in echipa, driblează pana pierde mingea. Nu ii vad bine in cele 8 meciuri de foc care ii asteapta. Sunt curios sa vad daca ii pot învinge pe Metaloglobus la Clinceni.

gheorghe
gheorghe  •  15 Martie 2026, 20:59

Ai doi cai troieni în apărare....nu știu dacă sunt ai tăi sau ai ,,lor".... dar cu ăștia , mai ales cu Dumi al tău , te duci in B ! O comite de cel puțin două trei ori pe meci de când s a apucat de fotbal !

Saudanul
Saudanul  •  15 Martie 2026, 18:49

Moș Crăciun nu știu, dară antrenor făcut la apelul bocancilor da...

Vezi toate comentariile (3)
Comentează