FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV Decizie-ȘOC la Dinamo! Unul dintre cei mai buni jucători pleacă: i se caută deja echipă!

Articol de - Publicat luni, 23 iulie 2018 08:45

Ivan Pesici n-a fost reținut aseară în lotul pentru meciul cu Voluntari și își caută echipă pentru a părăsi "haita"!

Florin Bratu n-a uitat înjurăturile adresate de aripa dreaptă la ultima etapă, cu Sepsi, iar fotbalistul de 26 de ani a ieșit din formula de start încă din amicalele verii, când s-a pregătit primul 11 pentru startul campionatului.

Impresarii îi caută o formație în afara României lui Pesici, fiindcă fotbalistului îi va fi greu să mai prindă echipa, chiar dacă a avut prestații apreciate în ediția de primăvară.

Șansa croatului ar fi ca fotbaliștii din ofensivă să nu dea randamentul dorit de Bratone. Antrenorul a dialogat cu jucătorul și-n cantonamentul din Polonia, i-a spus că așteaptă mai multă implicare de la el, însă Ivan nu se simte foarte confortabil în noua situație cu antrenorul.

4 goluri
și 3 assist-uri a strâns Pesici în tricoul "câinilor" în 17 meciuri în primăvară

8.000 €este salariul mijlocașului în Ștefan cel Mare

Citește și:
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
Superliga
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Campionate
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Superliga
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Profit.ro
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (21)
vasy86le
vasy86le  •  23 Iulie 2018, 10:00

Nu asa se rezolva problemele, te injura? foarte bine, amendeaza-l, cand ii vine salariul scade-i 1000-2000 euro, si nu te va mai injura. Daca il dai afara, tu pierzi, pierzi un jucator bun, pierzi meciuri, puncte si posibil sa-ti pierzi si locul de munca.

redbuldog
redbuldog  •  23 Iulie 2018, 10:45

Bratone sa fii cu ,,verticalitate" omule..!E inadmisibil sa ,,expulzati"si cativa din putini care mai stiu cu mingea din echipa asta...Chiar nu se vad carentele din fiecare compartiment,cand o sa esuezi lamentabil,dai vina pe conducere ca nu ai avut lot competitiv..?!Macar declarata public ca obiectivul e salvarea de la retrogradare,nu mai umbla cu alte aberatii..!

romulus65
romulus65  •  23 Iulie 2018, 10:03

Nu stiu daca injuraturile aduse lui Bratu sunt cauza sau salariul care li se pare prea mare sefilor.

Vezi toate comentariile (21)
Comentează