FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV Reacție după scandalul "Partidul te vrea tuns" » Ce spun șefii lui Dinamo despre jucătorul dat afară dintr-un motiv aberant: "Să aibă pletele lui John Lennon, dar să nu mai piardă nopțile!"

Articol de - Publicat vineri, 17 iunie 2016 11:27

UPDATE 12: 15 // Reacția șefilor clubului Dinamo

Oficialii au confirmat informația că Gavrilă a fost dat afară de la echipă și au ținut să nuanțeze pentru GSP.RO situația în cazul mijlocașului:

"Nu știm ce s-a prezentat presei, dar adevărul este altul. Nimeni de la club nu este interesat de frizura unui fotbalist, ci de prestația lui pe gazon pentru formația roș-albă și de viața extra-sportivă, capitolele la care domnul Bogdan Gavrilă a rămas în urmă.

Dacă vrea să demonstreze ca este premiant la ambele, îl așteptăm cu cea mai mare plăcere. Din partea noastră, poate să aibă și pletele lui John Lennon. Important e ce face pe teren și viața extra-sportivă".

Știrea inițială:

EXCLUSIV "Rockere, partidul te vrea tuns" » Decizie aberantă luată de Negoiță: jucător DAT AFARĂ de la Dinamo!

Bogdan Gavrilă, mijlocașul lui Dinamo, a fost exclus din echipă dintr-un motiv incredibil.

Potrivit surselor GSP, Gavrilă și Ionuț Negoiță au avut o discuție în urmă cu câteva zile, iar finanțatorul i-a cerut să se tundă și să renunțe la părul lung.

În plus, patronul i-a cerut să nu mai facă parte din nicio "bisericuță", știindu-se că în trecut era bun prieten cu Steliano Filip, Cosmin Matei și Andrei Marc.

De asemenea, conflictul a fost amplificat și de faptul că, în ultimele zile, Gavrilă a acuzat dureri la spate. Clubul l-a trimis să efectueze un RMN, dar acesta nu a arătat că dinamovistul ar avea probleme.

Astfel, potrivit surselor Gazetei Sporturilor, conducerea lui Dinamo s-a enervat, spunând că jucătorul s-a prefăcut că este accidentat. În plus, acesta nu a fost inclus în lotul care va pleca duminică în Slovenia.

 

450.000 €este cota lui Gavrilă, potrivit transfermarkt.de

  • Gavrilă, 24 de ani, a venit la Dinamo la începutul sezonului 2014-2015, de la Oțelul Galați.
  • Înainte de startul returului sezonului trecut, Gavrilă a fost împrumutat la Petrolul, după ce jucase 16 meciuri pentru Dinamo.

Citește și:
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Superliga
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Superliga
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (33)
jack_the_stripper
jack_the_stripper  •  18 Iunie 2016, 05:42
Postat de zecs93 pe 17 Iunie 2016, 23:09

Eu i-as rezilia oricum contractu lui Gavrila pentru ca nu e o solutie care sa ne ajute !!!

Pai, ce rost are, ca pe voi nimeni n-are cum sa va ajute. S-au dus vremurile alea... Nu mai sunt butoane, e saracie mare la RIN.

zecs93
zecs93  •  17 Iunie 2016, 23:09

Eu i-as rezilia oricum contractu lui Gavrila pentru ca nu e o solutie care sa ne ajute !!!

andrei.33
andrei.33  •  17 Iunie 2016, 14:55

"Scandaluri" inventate de tabloidul gsp. Nu intereseaza pe nimeni, fraierilor...

Vezi toate comentariile (33)
Comentează