FOTBAL  »  Superliga  »  ACCIDENTARE

EXCLUSIV Rezultatul RMN-ului pentru dinamovistul accidentat cu Juventus » Cât va lipsi

Articol de - Publicat luni, 02 aprilie 2018 17:50

Liviu Gheorghe, mijlocașul de 18 ani al al celor de la Dinamo, a suferit o accidentare dureroasă în finalul meciului cu Juventus București, 1-2, și nu a mai putut continua partida, ieșind în lacrimi de pe teren.

Fotbalistul dinamovist a efectuat azi un RMN, iar rezultatul este unul bun pentru el. A scăpat de operație!

Jucătorul are o entorsă la genunchiul stâng, fără leziuni ligamentale sau de menisc. Vestea bună este că nu va fi nevoie de intervenție chirurgicală. Va fi nevoit însă să ia o pauză de 3-4 săptămâni.

În prelungirile partidei cu Juventus, 1-2, Liviu Gheorghe a fost busculat dur de Stephan Drăghici. A rămas întins pe gazon și nu a mai putut evolua în ultimele minute ale meciului.